Reklama

Wójt Pakosławia: "Ogrom pracy przed nami". Rusza duża inwestycja w Chojnie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Malwina Urbanowicz (archiwum portalu)

Wójt Pakosławia: "Ogrom pracy przed nami". Rusza duża inwestycja w Chojnie - Zdjęcie główne

foto Malwina Urbanowicz (archiwum portalu)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niebawem rusza kompleksowa modernizacja budynku szkoły, przedszkola i biblioteki w Chojnie. Umowa z wykonawcą - rawicką firmą Rawbud została podpisana w zeszłym tygodniu.

Modernizacja kompleksu oświatowego w Chojnie będzie kosztować 4,8 mln złotych. 92,5% tej kwoty pochodzi z rządowego "Polskiego Ładu".

Jak przypomina wójt Piotr Skrzypek, budynek powstał prawie 35 lat temu, między innymi dzięki staraniom i pracy wielu społeczników oraz mieszkańców. Obiekt wymaga już remontu. 

Prace będą prowadzone przez niemal rok - zauważa wójt Pakosławia Piotr Skrzypek. - Ich zakończenie przewidujemy na wiosnę 2023 roku.

Jak przekazuje włodarz, wstępny harmonogram prac firma Rawbud - która wygrała przetarg - już przedstawiła. Najpierw wymieniona ma zostać główna instalacja przesyłowa na korytarzach oraz większość stolarki drzwiowej i okiennej, a także system ogrzewania. Potem, stopniowo, kolejne pomieszczenia będą remontowane. Modernizacja obejmie też, m.in. łazienki, a istniejące oświetlenie zostanie wymienione na energooszczędne - LED. Ściany zewnętrzne i fundamentowe planuje się ocieplić.

Ogrom pracy przed nami - nie ukrywa Piotr Skrzypek. - Obiekt poddawany modernizacji jest w czasie roku szkolnego użytkowany. W związku z tym prace będą wykonywane w taki sposób, ażeby zminimalizować ewentualne niedogodności. Na szczęście, szkoła jest relatywnie duża dla aktualnej liczby uczniów, dlatego wyłączane i oddawane będą stopniowo poszczególne segmenty, mam nadzieję, nie burząc procesu edukacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE