Reklama

Umowa z wykonawcą przebudowy drogi w Niemarzynie podpisana

Opublikowano: śr, 27 kwi 2022 14:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Inwestycję w Niemarzynie realizuje powiat rawicki, ale gmina Miejska Górka "dołożyła" się do jej finansowania.

Przebudowa drogi powiatowej Miejska Górka - Wydawy w miejscowości Niemarzyn będzie kosztować 4 mln 177 tys. 148,45 zł. W przetargu na to zadanie - ogłoszonym przez Powiatowe Centrum Usług Wspólnych - wpłynęło pięć ofert. Wybrano tę, która okazała się najkorzystniejsza pod względem cenowym. Złożyła ją spółka SKM Dróg z siedzibą w Słupi Kapitulnej. 

Dokument podpisany. Przebudowa drogi w Niemarzynie to efekt współpracy dwóch samorządów

Umowę z wykonawcą na realizację inwestycji podpisano we wtorek 26 kwietnia 2022r. w świetlicy wiejskiej w Niemarzynie. W spotkaniu wzięli udział włodarze powiatu i gminy, członkowie rady sołeckiej, radna rady miejskiej w Miejskiej Górce, przedstawiciele wykonawcy oraz radni powiatu, którzy zabiegali o remont tego właśnie odcinka.

- Gdy jakiś czas temu się tutaj spotkaliśmy, pani sołtys "nękała" nas o przebudowę skrzyżowania w kierunku na Sarnowę. Początkowo oczekiwania były skromne, ale z każdym spotkaniem "życzeń" przybywało, choć pewnie i teraz jeszcze nie wszystko zostało wzięte pod uwagę, ale będziemy jeszcze kiedyś o tym rozmawiać - mówił Karol Skrzypczak, burmistrz Miejskiej Górki.

Jak zaznaczał, iwestycja jest owocem współpracy obu samorządów, ale realizuje ją powiat rawicki.

Miejska Górka deklaruje dalszą współpracę

- Chciałbym ponowić naszą obietnicę, że deklarujemy wspólne działanie przy kolejnych przedsięwzięciach, jeżeli do takowych dojdzie, a mamy nadzieję, że tak będzie - zaznaczał Karol Skrzypczak.

Przypomniał, że udział finansowy obu samorządów w przebudowie drogi w Niemarzynie jest niewielki, bo największa kwota ponad 3 mln zł, którą udało się powiatowi pozyskać z Funduszu Dróg Samorządowych.

- Zgodnie z deklaracją, brakującą kwotą podzieliliśmy się po połowie. Liczymy, że to zadanie będzie wstępem do dalszych inwestycji, bo będzie nam brakowało odcinka do Miejskiej Górki i do Słupi Kapitulnej.Wiemy, że trzeba być cierpliwym i że kiedyś do tego dojdziemy. Powiat rawicki nie składa się przecież tylko z gminy Miejska Górka, a potrzeby są ogromne - mówił burmistrz Miejskiej Górki. 

Starosta Adam Sperzyński: "Fuszery nie będzie"

Starosta Adam Sperzyński poinformował, że przetarg był nieograniczony i mogły w nim startować firmy z różnych rejonów, ale on bardzo jest zadowolony, że udało się wyłonić akurat przedsiębiorstwo lokalne.

- To jest ważne i wygodne z puntu wiedzenia logistyki i dlatego, że wszystko będzie zrobione porządnie, bo "pod nosem" fuszery nie będzie - żartował Adam Sperzyński. Na poważnie podziękował już samorządowcom z Miejskiej Górki, że solidarnie dołożyli brakującą kwotę do inwestycji. 

- Bardzo się cieszę, że to zadanie będzie zrealizowane. Muszę też przyznać, że mamy obecnych tu radnych powiatu, przedstawicieli gminy Miejska Górka (Romana Sidora i Karola Junorego) - i że to jest też ich zasługa, bo "chodzili" za tym, podobnie, jak rada sołecka - przyznał starosta Adam Sperzyński przypominając, że powstanie nie tylko porządna jezdnia, ale także ścieżka pieszo-rowerowa. Nie wykluczył też, że w przyszłości uda się poprawić nawierzchnię także na dalszym fragmencie drogi w kierunku zarówno Miejskiej Górki, jak i Słupi Kapitulnej.

Więcej wspólnych zadań w gminie Miejska Górka?

Jeśli chodzi o gminę Miejska Górka, to w planach jest więcej inwestycji drogowych powiatu. Powstaje dokumentacja na przebudowę odcinka w Annopolu - od zjazdu z drogi wojewódzkiej. Przygotowywana jest również dokumentacja na remont drogi Chojno-Miejska Górka.

- To są takie bliskie plany. Mamy nadzieję, że będziemy w przyszłości mogli się spotkac tak, jak dziś w sprawie ich realizacji - dodał starosta Adam Sperzyński.

Umowę na przebudowę drogi w Niemarzynie podpisały Urszula Stefaniak, dyrektor Powiatowego Centrum Usług Społecznych oraz Sławomira Rogala z firmy SKM Dróg. Dodatkowo, Zdzisław Goliński - przewodniczący rady miejskiej w Miejskiej Górce, przekazał staroście symbolicznie pieniądze od gminy w postaci treści uchwały podjętej przez radnych.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE