Reklama

Ustalono opłaty kanalizacyjne dla Szkaradowa i Ostój

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Ustalono opłaty kanalizacyjne dla Szkaradowa i Ostój - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ustalono wysokości opłat, jakie mieszkańcy Szkaradowa i Ostój będą musieli wnosić za ścieki, po podłączeniu do nowo wybudowanej sieci kanalizacji sanitarnej. Co ciekawe, będą otrzymywać dwa osobne rachunki - jeden za wodę, a drugi za ścieki.

Dostarczaniem wody, odbiorem ścieków oraz opłatami na te usługi w gminie Jutrosin zajmuje się spółka Wodociągi Gminne w Pakosławiu. Jednak w przypadku dwóch miejscowości - Szkaradowa i Ostój - sytuacja będzie wyglądała inaczej. Jak wyjaśnia Marek Glura, wiceburmistrz Jutrosina, pobieraniem opłat oraz obsługą kanalizacji w tych miejscowościach będzie musiała zajmować się gmina. W związku z tym urzędnicy wystąpili do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie o zatwierdzenie ustalonej przez gminę taryfy opłat.

To są taryfy bardzo zbliżone do tych, które obowiązują w spółce wodociągi gminne - zaznacza Marek Glura. 

Wyjaśnia, że w związku z tą sytuacją mieszkańcy Szkaradowa i Ostój nie będą otrzymywać faktur za ścieki od wodociągów, tylko z gminy Jutrosin. Wiceburmistrz wyjaśnia, że jest to związane z niedawnym skanalizowaniem tych miejscowości.

Wiąże się to z kilkoma rzeczami, m. in. żeby zachować trwałość projektu, jeśli jest to projekt dofinansowany Unii Europejskiej, a dwa będziemy starać się o zwrot podatku VAT w związku z przeprowadzoną inwestycją - przekazuje Marek Glura. 

Taryfa na 18 miesięcy

Według ustalonej taryfy mieszkańcy Szkaradowa i Ostój przez najbliższe 18 miesięcy będą płacić odpowiednio: gospodarstwa domowe i pozaprzemysłowi odbiorcy usług - 5,42 zł/ m3 brutto oraz 2,95 zł/ miesiąc brutto opłaty abonamentowej, a odbiorcy przemysłowi 10,29 zł/ m3 brutto oraz abonament miesięczny w wysokości 2,95 zł brutto.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy