Reklama

Ustalono szczegóły pomocy dla Ukraińców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: korsosanockie.pl

Ustalono szczegóły pomocy dla Ukraińców  - Zdjęcie główne

Tłumy obywateli Ukrainy oczekujących na przejściu granicznym w Krościenku (zapis kamery na przejściu granicznym) | foto korsosanockie.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Rawiczu odbyło się dziś spotkanie samorządowców i przedstawicieli lokalnych firm mające na celu skoordynowanie pomocy dla Ukraińców oraz ustalenie tego, gdzie zamieszczane będą wszystkie najważniejsze informacje dotyczące rodzaju wsparcia oraz miejsc dostarczania ewentualnych dostaw.

W siedzibie firmy Hurst, odbyło się dziś spotkanie przedstawicieli samorządów: burmistrza Rawicza Grzegorza Kubika i starosty rawickiego Adama Sperzyńskiego z przedstawicielami lokalnych firm, które aktywnie włączają się w pomoc dla przybywających na nasz teren mieszkańców Ukrainy: Łukaszem Banaszkiewiczem, Piotrem Matysiakiem, Jackiem Gwizdkiem z firmy Hurst oraz z Martą Maćkowiak z Agencji Reklamowej Powerart.

Jego celem było skoordynowanie działań i zaplanowanie kolejnych kroków dotyczących pomocy Ukrainkom i Ukraińcom przybywającym do Rawicza i okolicznych miejscowości.

Lista potrzebnych rzeczy będzie publikowana na stronie internetowej gminy Rawicz

Ustalono, że szczegóły dotyczące wsparcia: dostępnych mieszkań, pracy dla wschodnich sąsiadów, miejsc kolejnych zbiórek, listy potrzebnych rzeczy, ogłoszeń o naborze do grup wolontariackich będą pojawiać się od poniedziałku na specjalnie do tego celu stworzonym profilu facebookowym oraz w zakładce strony www.rawicz.pl.

Zbiórka darów dla ukraińskiego Żytomierza

Tam pojawi się też informacja o zbiórce darów dla miejscowości Żytomierz (miasto obwodowe na Ukrainie, nad rzeką Teterew), którego samorządowcy zwrócili się z apelem do burmistrza Grzegorza Kubika o pomoc w dostarczeniu najpotrzebniejszych rzeczy.

Lista będzie dostępna natychmiast po przetłumaczeniu jej przez tłumaczy przysięgłych (ze względu na wymienione w mailu leki).

Niestety, niepokojące informacje płyną także z Żytomierza. Około 16.00, jak podały media, Rosja z terytorium Białorusi wystrzeliła rakiety Iskander, które prawdopodobnie wycelowane były w lotnisko w Żytomierzu. Do wybuchu doszło w okolicach miasta (zdjęcie poniżej)

Fot. Nexta / screen z Twittera 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy