Reklama

Specjalne wystąpienie Starosty i Burmistrza Rawicza [FILM]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: redakcja

Specjalne wystąpienie Starosty i Burmistrza Rawicza [FILM] - Zdjęcie główne

Adam Sperzyński, Starosta Rawicki, Grzegorz Kubik, Burmistrz Rawicza | foto redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat i samorządy powiatu rawickiego od samego początku napaści Rosji na Ukrainę rozpoczęły przygotowania pomocy materialnej i zakwaterowania dla uchodźców.

Adam Sperzyński i Grzegorz Kubik dziękują wszystkim mieszkańcom za błyskawiczne zorganizowanie i włączenie się do licznych zbiórek na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Jak zapewniają, włodarze powiatu i wszystkich gmin, radni a także wolontariusze są ze sobą w stałym kontakcie i wypracowują wspólne zasady pomocy oraz koordynacji działań przy przyjmowaniu spodziewanej fali uchodźców. 

Na bieżąco odbywają się także spotkania online z Wojewodą, na którym są przekazywane decyzje zapadające na szczeblu rządowym - mówi Adam Sperzyński, Starosta Rawicki.

Potwierdza, że samorządy czekają na szczegółowe wytyczne, co do kanałów niesienia pomocy, oraz zasad rozlokowania uchodźców. Według informacji, które przekazał wojewoda, rząd przygotowuje w tym celu specustawę.

Dopóki nie zostaną wprowadzone regulacje na szczeblu państwowym, my jako samorządy staramy się koordynować działania pomocowe na szczeblu lokalnym - przyznaje Grzegorz Kubik, burmistrz Rawicza.

Przypomina o specjalnym adresie mailowym, na który można zgłaszać swoje potrzeby oraz propozycje pomocy uchodźcom: [email protected]

Szczegółowe wytyczne, co do sposobów skoordynowanego niesienia pomocy oraz przyjmowania osób uciekających przed wojną, zostaną podane do wiadomości publicznej w dniu jutrzejszym - zapowiada starosta.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy