Reklama

W Rawiczu otwarto punkt informacyjny dla imigrantów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UMiG Rawicz

W Rawiczu otwarto punkt informacyjny dla imigrantów - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
7
zdjęć

W Rawiczu otwarto MIP | foto UMiG Rawicz

Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości W niedawno uruchomionej rawickiej Multibibliotece otwarto punkt informacyjny dla migrantów (MIP - Migrant Info Point). Pracownicy biura mają udzielać niezbędnego wsparcia obcokrajowcom, a także repatriantom, którzy mieszkają na terenie gminy.

Reklama

Nowo otwarta placówka działa od środy, 5 kwietnia. Przeznaczona jest dla imigrantów i repartiantów, którzy sprowadzili się do Rawicza.

Pracownicy biura mają wspierać obcokrajowców, a konkretnie - świadczyć pomoc w zakresie porad prawnych i socjalnych, organizacji kursów i szkoleń (m.in. językowych), poszukiwania pracy i przekwalifikowania zawodowego oraz integracji z miejscową społecznością.

Jak poinformował burmistrz Rawicza, podczas oficjalnego otwarcia, punkt powstał nie tylko z myślą o pomocy Ukraińcom. Do Rawicza napływają nie tylko obywatele tego kraju uciekający przed wojną, ale także przybysze zarobkowi z Azji czy Afryki. Mieszkają tu także rodziny polskich repartiantów z krajów dawnego Związku Radzieckiego.

Na inauguracji MIP była obecna Paulina Stochniałek, członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego, która po oficjalnej części spotkania zwiedziła nowo oddaną do użytku Multibibliotekę. 

Punkt pomocy dla imigrantów mieści się w Multibibliotece przy ul. Szarych Szeregów. Biuro jest czynne we wtorki, środy i czwartki w godz. 10.00 do 13.00.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE