Jak przekazała Rada Powiatowa WIR w Rawiczu na swoim profilu w mediach społecznościowych, na najbliższy piątek zaplanowano protest rolników.
- W związku z dramatyczną sytuacją w rolnictwie 9 lutego, od godz. 10.00 odbędzie się protest rolników powiatu rawickiego - przekazali członkowie Rady Powiatowej WIR w Rawiczu.
Protest rolników 9 lutego. Ciągniki na trasie protestu
Jako miejsce zbiórki został wyznaczony Rynek w Sarnowie. Przejazd ciągników rolniczych odbędzie się na trasie Rawicz - Masłowo - rondo Załęcze, gdzie nastąpi zakończenie protestu.
- Pamiętajcie o trójkątach ostrzegawczych - przypomina rawicki WIR.
Protest rolników pod okiem policji
Rada Powiatowa WIR w Rawiczu podkreśliła, że przejazd kolumny ciągników jest uzgodniony z Komendą Powiatową Policji w Rawiczu.
- Na pewno będą utrudnienia w ruchu - zauważa asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowa KPP Rawicz. - Nasi policjanci będą czuwać nad ruchem i będą organizować objazdy. Mamy ustaloną wstępną trasę. Mamy nadzieję, że nic się nie zmieni. Zbiórka nastąpi w Sarnowie i stamtąd, "starą 36-ką" pojadą przez Rawicz i Masłowo do Załęcza. Tam protest zakończy się oficjalnie. Wiadomo jednak, że część z protestujących będzie też wracała tymi samymi drogami, więc utrudnienia nadal będą mogły występować.
Dodaje, że odbyło się spotkanie poświęcone protestowi rolników.
- Prosiliśmy o rozsądne podejście do sytuacji. Protestujący muszą pamiętać, że ich działania nie mogą wykraczać poza kodeks ruchu drogowego. Obowiązują ich też wszystkie inne przepisy - podsumowuje oficer prasowa.
Poprzedni protest rolników pod koniec stycznia
Przypomnijmy. Poprzednia akcja protestacyjna rolników na drogach powiatu rawickiego odbyła się 24 stycznia. Wzięło w nim udział ponad 100 kierowców ciągników. Przedstawiciele lokalnego środowiska rolniczego przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji, w której protestowali przeciwko polityce ograniczania produkcji roślinnej i zwierzęcej UE i nakładaniu kolejnych obostrzeń środowiskowych, wynikających z Zielonego Ładu. Żądali także zmian w ekoschematach i warunkowości, głównie wycofania obowiązkowego ugorowania, a także powstrzymania importu do Polski i UE towarów rolnych z państw z poza UE niespełniających norm produkcji obowiązujących we Wspólnocie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.