Reklama

Uwaga! Oszuści dzwonią do rolników

Opublikowano:
Autor:

Uwaga! Oszuści dzwonią do rolników  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szef biura powiatowego ARiMR Karol Junory ostrzega rolników i przedsiębiorców przed oszustami, którzy dzwonią i próbują wyłudzić pieniądze w zamian za pomoc przy ubieganiu się o dotacje.

Jak mówi kierownik, do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dotarły informacje o anonimowej osobie, która podając się za pracownika firmy współpracującej z agencją oferuje „pomoc” przy obsłudze wniosku o przyznanie dofinansowania.

- Ma ona polegać na tym, że jeśli rolnik zapłaci kurierowi 350 zł, to pracownik agencji sam zadzwoni do wnioskodawcy i zajmie się obsługą jego wniosku - relacjonuje Karol Junory, kierownik biura ARiMR w Miejskiej Górce, podkreślając, że to kolejna próba oszustwa.

Kierownik ostrzega

Ostrzega zarówno rolników, jak i przedsiębiorców, którzy mogą otrzymać taką lub podobną propozycję. - Nie dajcie się nabrać, nie traćcie pieniędzy - apeluje.

Jak zaznacza Karol Junory, agencja uruchamiając jakikolwiek mechanizm pomocowy nigdy nie żąda wpłacenia pieniędzy - czy to osobiście, czy za pośrednictwem np. kuriera. - Wystarczy złożyć w odpowiednim terminie wniosek o przyznanie pomocy wraz z niezbędnymi załącznikami i zaczekać na jego rozpatrzenie - tłumaczy kierownik. - Nie ma żadnego sensu wpłacanie pieniędzy w zamian za obietnicę zajęcia się obsługą wniosku przez konkretnego pracownika ARiMR czy przychylniejsze traktowanie rolnika. Rozpatrywaniem konkretnego wniosku o pomoc nigdy nie zajmuje się jeden pracownik ARiMR.

Każdy sygnał dotyczący nieprawidłowości w rozdzielaniu środków finansowych znajdujących się w gestii ARiMR, jak twierdzi Karol Junory, będzie szczegółowo sprawdzany.

- Jeżeli się potwierdzi, wobec tych pracowników agencji, którzy w nim uczestniczyli, wyciągnięte zostaną surowe konsekwencje. Jednocześnie przestrzegam przed proponowaniem pracownikom ARiMR jakiejkolwiek gratyfikacji w zamian za pozytywne załatwienie sprawy. To działanie niezgodne z prawem, za które grożą poważne konsekwencje - ostrzega kierownik.

Bezpłatne wnioski

„Pomocowa” próba wyłudzenia pieniędzy od rolników, to nie pierwsze tego typu działanie. W przeszłości rolnicy otrzymywali np. pisma z informacją, że po wpłaceniu kilkuset złotych otrzymają komplet dokumentów, które uprawniają do przyznania dopłat bezpośrednich. - Była to próba wyłudzenia pieniędzy, bowiem wnioski o dopłaty bezpośrednie, podobnie jak wszystkie inne dokumenty niezbędne do przyznania wsparcia są bezpłatne i można je pobrać z portalu internetowego www.arimr.gov.pl lub otrzymać w placówkach agencji - przypomina Karol Junory.

„Prosimy rolników o uważne analizowanie wszelkich propozycji „pomocy” przy uzyskaniu dofinansowania, które nie pochodzą bezpośrednio od ARiMR. W przypadku, gdy budzą one wątpliwości, prosimy o zgłaszanie ich do naszego biura - mówi Karol Junory, kierownik BP ARiMR w Miejskiej Górce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy