Reklama

W Deli Parku i Muzeum Arkadego Fiedlera

Opublikowano:
Autor:

W Deli Parku i Muzeum Arkadego Fiedlera  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Zwiedzanie Deli Parku i Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie to atrakcje, jakie czekały na uczestników wyjazdu, organizowanego przez Stowarzyszenie „Wsparcie dla Każdego”.

W eskapadzie uczestniczyło 45 osób - dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół podstawowych z gminy Pakosław, w tym z niepełnosprawnością oraz członków stowarzyszenia.

- Podczas pobytu w Deli Parku poznaliśmy ciekawostki dotyczące historii zwierząt żyjących w okresie epoki lodowcowej. Deli Park to podniebna wioska łącząca zabawę z edukacją ekologiczną w zupełnie innej formie. Atrakcją były system domków oraz tarasów zainstalowanych na naturalnym drzewostanie połączonych wiszącymi mostami ograniczonymi z dwóch stron siatkami bezpieczeństwa. Mieliśmy okazję poznać poszczególne partie lasu od podszycia po koronę drzew oraz wirtualnie przenieśliśmy się do wnętrza drzew i ziemi – relacjonuje Elżbieta Łakoma, prezes stowarzyszenia.

Uczestnicy zobaczyli również miniatury najbardziej znanych budowli świata, ekspozycję „Gigantyczne owady” i fragmenty ginącej przyrody, a także odwiedzili mini zoo.

Drugim punktem wakacyjnej wyprawy było Muzeum Arkadego Fiedlera, wybitnego pisarza i podróżnika, które mieści się w starym domu w Puszczykowie.

- Poznaliśmy tam tajemniczy świat Indian, wystawę zdjęć z jego podróży i kolekcję eksponatów. Integralną częścią ekspozycji jest Ogród Tolerancji, w którym zgromadzono modele różnego rodzaju rzeźb i obiektów ważnych dla rozwoju poszczególnych cywilizacji na świecie. Niewątpliwie atrakcją było zobaczenie Santa Marii - repliki największego z trzech statków Krzysztofa Kolumba – wspomina Elżbieta Łakoma.

Projekt został dofinansowany ze środków Gminy Pakosław, w ramach realizacji zadania publicznego o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE