Bojanowo. Rawicz. W finale pokazali, co potrafią. Wrócili z medalami

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Szok Bojanowo | Kadet Rawicz

Bojanowo. Rawicz. W finale pokazali, co potrafią. Wrócili z medalami - Zdjęcie główne

W imprezie w Sieradzu startowali lekkoatleci z klubów z Bojanowa i Rawicza | foto Szok Bojanowo | Kadet Rawicz

Wiadomości W finale zawodów „Lekkoatletyka dla Każdego”, które odbyły się w Sieradzu znów triumfowali bojanowianie. Zawodnicy zdobyli dla MUKS SZOK dwa złote medale. Krążek przywiózł także zawodnik rawickiego Kadeta.

W Sieradzu spotkały się reprezentacje wszystkich województw, aby móc zmierzyć się w trzech kategoriach wiekowych U12, U14 oraz U16. Do składu reprezentacji powołani zostali Klaudia Piotrowska (U14), Bartłomiej Józefowiak (U14) i Zofia Ratajczak (U16).

- Wydarzyło się tam coś, o czym marzy każdy zawodnik i trener. Mamy dwa złote medale. Zdobyli je: Klaudia w biegi na 1000m i Bartek w skoku w dal - podkreśla trener Maciej Ratajczak.

Klaudia Piotrowska zwyciężyła zdobywając swój pierwszy złoty medal na tak wysokiej rangi zawodach oraz maksymalną ilość punktów dla województwa.

Bartłomiej otwarł konkurs od skoku 5.19 m (rekord życiowy) i to od razu ustawiło go na pierwszym miejscu, którego nie oddał do samego końca. - Bartek w swojej kategorii jest rok młodszy - zaznacza trener i dodaje, że ciekawostką jest to, że oboje zdobywcy złotych medali pochodzą z Gościejewic.

Bartek jest uczniem szkoły podstawowej w Gościejewicach, a Klaudia - uczennicą klasy sportowej w bojanowskiej podstawówce.

W zawodach uczestniczyła także Zofia Ratajczak. Zajęła VI miejsce w biegu 80 ppł. Zbliżyła się do rekordu życiowego i niewiele brakowało, by go osiągnęła, ale niestety zahaczyła się na ostatnim płotku i wybiła z rytmu. Mimo to zajęła bardzo dobre miejsce, dodając dla województwa 11 pkt. Startowała również w sztafecie wojewódzkiej 8x200 Mix ( 2x U12, 2x U14, 4x U16 ), która zajęła VI miejsce.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się również Jakub Mamot, reprezentant rawickiego Kadeta. Startował w wieloskoku. Uzyskał rekord życiowy - 12,56m już w pierwszym podejściu. Ostatecznie,  zajął drugą lokatę w kategorii U16.

Wielkopolska wygrała klasyfikację generalną wśród wszystkich województw.