Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Kadet Rawicz

Rawickie lekkoatletki w krajowej czołówce. Karolina Kucharczyk z dwoma rekordami świata - Zdjęcie główne

foto Kadet Rawicz

Sport W Poznaniu odbyły się 97. PZLA Mistrzostwa Polski. Do zmagań przystąpili najlepsi krajowi lekkoatleci, w tym trzy reprezentantki rawickiego Kadeta. Impreza trwała od czwartku do soboty.

Kapitalną formą popisała się Karolina Kucharczyk. Uzyskała nie tylko dwa rekordy życiowe, ale i świata w kategorii T20. Jest to świetny prognostyk przed zbliżającymi się Igrzyskami Paraolimpijskimi w Tokio.

W czwartek zawodniczka Kadeta startowała w trójskoku. Uzyskała rezultat 12.57m. Zapewniło to jej dziewiątą lokatę wśród seniorek w kraju. W sobotę lekkoatletka rywalizowała w koronnej konkurencji - skoku w dal. W najlepszej próbie poszybowała na odległość 6.24m. Karolina Kucharczyk wywalczyła brązowy medal.

Jechałam z nastawieniem na przetarcie tych Mistrzostw Polski Seniorów. Miała to być forma zabawy i sprawdzianu, a tu zrobiłam sobie miłą niespodziankę i trenerowi. Zajęłam 3 miejsce w skoku w dal z wynikiem 6.24m i ustanowiłam mój Rekord Świata o 3cm lepszy od poprzedniego. Chciałam jeszcze raz podziękować trenerowi (Bogusławowi Jusiakowi - przyp. red.), bo to jest nasz sukces - napisała na profilu na portalu społecznościowym zawodniczka.

W trójskoku rywalizowały także dwie inne zawodniczki rawickiego Kadeta. Szóstą zawodniczką w kraju została Joanna Mosiek. Uzyskała odległość 12.81m. Dwunastą lokatę zajęła Patrycja Twardowska. Poszybowała na równe 12 metrów.

W rzucie młotem wystartowała Anita Włodarczyk, reprezentująca AZS AWF Katowice. Lekkoatleka zajęła drugie miejsce. Uzyskała rezultat 74.06m, co jest jej dotychczasowym najlepszym wynikiem w sezonie. Marika Kaczmarek, w przeszłości również występująca w rawickim Kadecie, zajęła w tej samej konkurencji szóstą lokatę.

W dniach 19-20 czerwca, także w Poznaniu, odbywały się lekkoatletyczne Mistrzostwa Wielkopolski U20 i U18. Dwa złota wywalczyła Joanna Mosiek. W trójskoku uzyskała nowy rekord życiowy - 12.82m. Rezultat ten zapewnił rawickiej zawodniczce miminum kwalifikacyjne na mistrzostwa Europy U20 w estońskim Tallinie. Na dodatek, Joanna Mosiek wywalczyła złoto w skoku w dal (5.50m.). Brąz w kategorii U18 wywalczył Aleksander Bańkowski. Uzyskał wynik 12,49m. Lekkoatleta rywalizował także w skoku w dal. Rezultat 5.78m zapewnił mu czwartą lokatę. Do zmagań przystąpiła także Milena Maćkowiak. Przystąpiła do zmagań w biegu na 2km z przeszkodami w kategorii U20. Ze względu na złe samopoczucie zawodniczka nie ukończyła biegu.