Reklama

W gminie Jutrosin poszukiwany wykonawca remontu dróg

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

W gminie Jutrosin poszukiwany wykonawca remontu dróg - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Jutrosin ogłosiła przetarg, w którym poszukuje wykonawcy remontu kilku odcinków dróg w Zaborowie. Firmy mają jeszcze kilka dni na złożenie ofert. Będzie to kolejna inwestycja w tej gminie realizowana z rządowym wsparciem.

Reklama

Gmina Jutrosin "zgarnęła" niemal 900 tys. zł w ramach jednego z rozdań Polskiego Ładu. Pieniądze będą przeznaczone na drogowe remonty w Zaborowie. O fundusze z tej konkretnej puli mogły się starać tylko gminy, w których kiedyś funkcjonowały PGR-y. Dofinansowanie przewiduje pokrycie kosztów inwestycji w 98%. Jutrosin złożył dwa wnioski, które rozpatrzono pozytywnie: przebudowę drogi w Zaborowie oraz instalację oświetlenia na terenie gminy.

Poszukiwany wykonawca remontu dróg w Zaborowie

Jak wyjaśnia wiceburmistrz Jutrosina, Marek Glura, obecnie trwający przetarg ma wyłonić wykonawcę prac drogowych na czterech odcinkach dróg w Zaborowie.

Jak wynika z dokumentacji przetargowej, przed wykonawcą postawiono kilka zadań: roboty przygotowawcze, roboty ziemne, wykonanie podbudowy drogi oraz nawierzchni z betonu asfaltowego. Koniec prac zaplanowano na 10 października 2023 roku.

Czas ucieka

Chętny wykonawca powinien zgłosić swoją ofertę najpóźniej do 27 kwietnia 2023 roku, do godziny 10:00 za pomocą platformy zakupowej - jutrosin.ezamawiajacy.pl. 

220 nowych lamp w gminie Jutrosin

Drugi projekt, czyli montaż oświetlenia ulicznego na terenie całej gminy, w miejscach, które sa słabo doświetlone. Gmina Jutrosin pozyskała 2 mln 156 tys. zł z tej samej puli. Wyłoniono juz wykonawcę. Jest to spółka SOLUMEN z Zajączkowa koło miejscowości Miłobądz, która zaproponowała wykonie inwestycji za 1 mln 790 tys. zł. W związku z tym, że udało się znaleźć ofertę poniżej tych kosztów wartość rządowego dofinansowania będzie przekalkulowana. Prace powinny się zakończyć do 25 lipca 2023 roku.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy