Reklama

W Miejskiej Górce promowali czytanie książek (ZDJĘCIA)

Opublikowano:
Autor:

W Miejskiej Górce promowali czytanie książek (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
16
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce zorganizował obchody XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Akcja przebiegała pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza BIBLIOTEKA”. Czytanie książek promowano na wiele sposób.

Reklama

Podobnie jak biblioteka w Bojanowie, także miejskogórecka placówka przygotowała dla swoich czytelników sporo atrakcji.

Sztuczki magiczne i opowieści o podróżowaniu z kotem

Najmłodsi czytelnicy obejrzeli spektakl w wykonaniu aktorów z teatru „Maska” - „Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości”. W przedstawieniu pokazano, jak niezwykły wpływ na dzieci ma obcowanie z literaturą. Dla uczniów klas IV i V szkoły podstawowej bibliotekarze zorganizowali spotkanie z iluzjonistą Piotrem Szumnym „Czytanie to magia”. Dzieci miały okazję obejrzeć zaskakujące sztuczki magiczne i czynnie brać w nich udział.
 
Następnego dnia gościem była podróżniczka Ola Mae Orlikowska. W spotkaniu zatytułowanym „Z kotem Fryderykiem przez Europę” udział wzięli uczniowie klas branżowych i liceum Zespołu Szkół w Miejskiej Górce.
 
- Ola opowiadała swoją historię, jak w 2020 roku po niespodziewanej utracie pracy w Londynie, bez żadnego przygotowania wyruszyła w samotną podróż rowerem po Europie, przemierzając 15 tys. kilometrów w ciągu 13 miesięcy, częściowo ze znalezionym po drodze kotem - relacjonują organizatorzy.

Film o polskim aktorze i  powstańcze pamiątki

Kolejną propozycją kulturalną była projekcja filmu dokumentalnego „Drgania świetlików” w reżyserii Hanki Brulińskiej, eksperymentalnej produkcji, rejestrującej codzienne życie artysty - aktora teatralnego i filmowego Andrzeja Golejewskiego, który doświadczył m.in. bezdomności i chorób.
 
Jak opisują organizatorzy, publiczność miała okazję spotkać się z aktorem i reżyserką, chętnie włączała się do dyskusji. Tego samego dnia rano reżyserka filmu poprowadziła warsztaty teatralno – filmowe dla młodzieży. Podczas nich omawiano zagadnienia związane z autoprezentacją, dykcją i emisją głosu. Uczniowie mogli również wcielić się w wymyślone przez siebie role.
 
Tydzień Bibliotek zakończyła lekcja historyczna „Powstanie Wielkopolskie na ziemi rawickiej”, w której udział wzięli uczniowie klas ósmych Zespołu Szkół w Miejskiej Górce. Temat przybliżył Witold Giejdasz, kustosz Muzeum Ziemi Rawickiej. Mówił o początkach ruchu zbrojnego na naszym terenie, osobach, których działalność miała znaczący wpływ na przebieg powstania oraz mogiłach poległych powstańców znajdujących się na terenie powiatu rawickiego. Młodzież mogła również zobaczyć mundur powstańczy, odznaczenie oraz zdjęcia.
 
Uczestnicy wszystkich spotkań mieli oczywiście także możliwość zapoznać się z bieżącą działalnością biblioteki, jej zbiorami i zasadami ich wypożyczania.
 
 
 
 

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy