Reklama

W obronie dobrego imienia Papieża Jana Pawła II. Apel w Rawiczu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś (11 marca) o godzinie 20.30 - przy pomniku Jana Pawła II w Rawiczu - odbyła się akcja, podczas której minister Jan Dziedziczak odczytał oświadczenie - apel w obronie dobrego imienia papieża Polaka. Obecni byli radni i inni mieszkańcy powiatu.

Reklama

Na zaproszenie ministra z PiS odpowiedziało kilkudziesięcioro rawiczan. Wcześniej podobna manifestacja - z udziałem Jana Dziedziczaka - odbyła się w Lesznie i Kościanie. Jest ona reakcją na emisję w TVN reportażu "Franciszkańska 3". Z materiału wynika, że Karol Wojtyła - w czasach, gdy sprawował funkcję metropolity krakowskiego - miał tuszować przypadki pedofilii w Kościele. 

Akcja w obronie dobrego imienia Jana Pawła II w Rawiczu

Akcja rozpoczęła się o 20.30 na rawickich plantach imienia Jana Pawła II i przy pomniku Papieża Polaka. Zanim pojawił się poseł, odśpiewano "Barkę", którą zaintonował ksiądz Wojciech Prostak - proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Rawiczu.

- Jesteśmy dumni, że jesteśmy rodakami największego z Polaków. (...) A dziś niestety są środowiska w Polsce, które świętego Jana Pawła II atakują, a to głowa naszego Kościoła, Polska jest dziś niepodległa - także dzięki działalności Jana Pawła II. Polacy kochają Jana Pawła II i żadne kłamstwa, żadne skoorynowane inicjatywy tego nie zmienią. (...) - powiedział Jan Dziedziczak i podziękował mieszkańcom za przybycie o tak późnej porze i za to, że "Rawicz jest z Janem Pawłem II". 

Jan Dziedziczak odczytał również przyjętą przez Sejm dwa dni wcześniej (9 marca) uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia Papieża - Polaka. 

- Nie pozwolimy zniszczyć wizerunku człowieka, którego cały wolny świat uznaje za filar zwycięstwa nad imperium zła. Papież Jan Paweł II jest symbolem odzyskania przez Polskę niezależności i wyzwolenia z rosyjskiej strefy wpływów, o czym wielokrotnie przypominali w swoich wystąpieniach światowi przywódcy, także prezydent USA Joe Biden podczas ostatniej wizyty w Polsce. Jan Paweł II jest wielkim autorytetem dla Polaków oraz społeczeństw całego świata - cytował uchwałę Sejmu. - Niósł świadectwo wiary, dobroci i patriotyzmu. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża szacunek dla dzieła Jana Pawła II i Jego wkładu w dzieje Polski, Europy i świata. Jednocześnie Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uważa za swój obowiązek wobec przyszłych pokoleń przypomnieć, że Papież Polak był niestrudzonym orędownikiem praw człowieka i obrońcą ubogich we wszystkich zakątkach świata. Okazywał szczególną wrażliwość na prawa ludzi pracy i sprawiedliwość społeczną.

Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą w intencji młodzieży, by "nie dała się zmanipulować i odsunąć od Jana Pawła II".

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE