Reklama

W Poznaniu pożegnano Krystynę Łybacką

Opublikowano: pon, 27 kwi 2020 16:58
Autor:

W Poznaniu pożegnano Krystynę Łybacką - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dziś w Poznaniu odbył się pogrzeb Krystyny Łybackiej. Była minister edukacji narodowej zmarła 20 kwietnia.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się od mszy świętej w kościele na poznańskim Starym Żegrzu. Sam pogrzeb odbył się na cmentarzu na Miłostowie. - Krystyna Łybacka została pochowana w alei zasłużonych, a jej pogrzeb miał charakter państwowy - z udziałem wojska i przedstawicieli władz państwowych - relacjonuje Romuald Krzyżosiak, burmistrz Jutrosina, który wraz z jutrosińską delegacją reprezentowali mieszkańców rodzinnego miasta Krystyny Łybackiej.

Za wybitne zasługi w działalności publicznej prezydent Andrzej Duda nadał pośmiertnie byłej minister edukacji narodowej Krystynie Łybackiej Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

Z wnioskiem o takie uhonorowanie zmarłej posłanki zwrócili się posłowie z klubu parlamentarnego Lewica. W piśmie do premiera wskazali, że Krystyna Łybacka "swoim dorobkiem zawodowym, politycznym i społecznym udowadniała każdego dnia swojego życia, iż była i jest postacią ogromnie zasłużoną dla państwa polskiego i społeczeństwa".

- Wspierała naszą gminę w wielu inicjatywach - m.in. dzięki jej wsparciu udało się pomalować kościół. Zaszczycała nas swoją obecnością podczas wielu uroczystości. Obejmowała swoim patronatem wiele rozgrywek i konkursów. Przyjmowała nas w Warszawie w Sejmie, ale też będąc europosłem zaprosiła mieszkańców Jutrosina do Brukseli. W podziękowaniu za wszystko, co dla nas zrobiła zamówiliśmy na najbliższy wtorek (28 kwietnia) mszę świętą w jutrosińskim kościele. Rozpocznie się o godz. 12.00 i będzie transmitowana w internecie - podkreśla Zbigniew Koszarek, były burmistrz Jutrosina.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE