Reklama

W rawickim liceum otwarto strzelnicę (FOTO, FILM)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiatowe obchody związane z uczczeniem 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego połączono z otwarciem wirtualnej strzelnicy.

Strzelnicę, z której korzystać mogą uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu kupiono w ramach dofinansowania otrzymanego z Ministerstwa Obrony Narodowej. Koszt niezbędnego sprzętu oraz dostosowania małej sali gimnastycznej, w której strzelnica się znajduje, pochłonął blisko 178 tys. zł (z czego 140 tys. 538 zł do dotacja z MON).

Składa się ona z modułu, który prezentuje obraz oraz ośmiu replik broni zasilanych specjalnym gazem. Można strzelać do tarcz lub wykorzystując przygotowane scenariusze.

Jak zaznacza Arnold Ratajski, dyrektor I LO, z zajęć na strzelnicy korzystać mogą nie tylko uczniowie klas mundurowych, ale także młodzież kształcąca się w innych kierunkach.

Przecięli wstęgę i przetestowali broń

Oficjalne otwarcie strzelnicy, w którym uczestniczyli lokalni samorządowcy oraz poseł Jan Dziedziczak, odbyło się w poniedziałek 23 stycznia 2023r.

- Elementem szkolenia młodzieży w klasie kadeckiej, w oddziałach przygotowania mundurowego jest także doskonalenie umiejętności strzeleckich. Teraz zanim przejdziecie do prawdziwej strzelnicy, możecie uczyć się w szkole - zwrócił się do uczniów liceum starosta Adam Sperzyński.

Podziękował też osobom zaangażowanym w projekt "Strzelnica w powiecie 2022", którego efektem jest jej uruchomienie. Nie obyło się oczywiście bez symbolicznego przecięcia wstęgi. Następnie działanie wirtulanej strzelnicy zaprezentowali kadeci. Później jej działanie mogli sprawdzic uczestnicy wydarzenia.

Pamiętali też o powstaniu i działaczach niepodległościowych

Wydarzenie połączono z powiatowymi obchodami 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. 

Wcześniej w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbył się apel okolicznościowy, gdzie odsłonięto pamiątkową tablicę poświęconą patronowi placówki - Stefanowi Bobrowskiemu - jednocześnie zasłużonemu działaczowi powstania.

Na jego mogile, która znajduje się na cmentarzu parafialnym w Łaszczynie złożono wiązanki kwiatów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE