Reklama

Uczniowie wyglądali olśniewająco. Studniówka Zespołu Szkół z Miejskiej Górki [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do historii przeszła pierwsza studniówka w powiecie rawickim w 2023 roku. Wczoraj (20.01.2023) w restauracji Pod Topolami bawili się uczniowie klas czwartych LAP i LBP Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce.

Uroczystość - na 103 dni przed egzaminem maturalnym - poprowadzili Hania Kwiatkowska i Dominik Szwarc.

- Dzisiejszy wieczór jest wyjątkowy, wspaniały i jedyny w swoim rodzaju. Taki wieczór zdarza się w życiu tylko raz, a pozostaje w pamięci na zawsze. Uświadamia nam, że już wkrótce przekroczymy symboliczny próg dojrzałości i wejdziemy w dorosłość, której każdy z nas będzie się starał odnaleźć swoje miejsce - powiedziała Hania Kwiatkowska. - Aby tradycji stało się zadość, Poloneza czas zacząć - dopowiedział Dominik Szwarc, zapraszając do tańca.

Choreografię ułożyła i o każdy szczegół zadbała Agnieszka Pietrula. Po tym, jak uczniowie zatańczyli poloneza, prowadzący uroczystość podziękowali dyrekcji, wychowawcom, rodzicom, a także kolegom i koleżankom, biorącym udział w balu. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała Jolanta Hryniowska, dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce.

- Tanecznym krokiem rozpoczęliście odliczanie 100 dni do egzaminu maturalnego - powiedziała Jolanta Hryniowska. - Studniówka to pierwszy, prawdziwy bal w waszym życiu. Tradycja studniówki sięga przełomu XVII wieku. Już wtedy sądzono, że wspaniała zabawa studniówkowa to gwarancja dobrze zdanego egzaminu maturalnego. Życzę wam, aby był to wspaniały, jedyny i niepowtarzalny bal, do którego będziecie z uśmiechem wracali wspomnieniami po wielu latach. (...) Dzisiaj niech dopisują wam dobre humory, niech dzisiejszy wieczór będzie wieczorem piękna, zabawy i radości - dodała. 

Po przecięciu wstęgi przez Jolantę Hryniowską i toaście lampką szampana, uczniowie z Zespołu Szkół w Miejskiej Górce - wraz z osobami towarzyszącymi i zaproszonymi gośćmi - bawili się do muzyki serwowanej przez dj'a Kubę.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE