reklama

W rawickim medyku debatowano o problemach narkotykowych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W rawickim medyku debatowano o problemach narkotykowych - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
6
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościW Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu odbyła się debata społeczna związana z tematem szeroko rozumianych problemów narkotykowych. Została zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Rawiczu we współpracy z kierownictwem rawickiego medyka.
reklama

W piątek, 24 listopada 2023 r., w WSCKZiU w Rawiczu, zorganizowano debatę społeczną, pod hasłem „Narkotyki i inne substancje zabronione prawem - zagrożenia i konsekwencje”. Jak relacjonuje asp. sztab. Beata Jarczewska, rzeczniczka prasowa KPP w Rawiczu, temat przewodni dotyczący szeroko rozumianego problemu narkotykowego omawiany był w gronie zaproszonych gości oraz uczestników spotkania.

- Debata została otwarta przez gospodarza obiektu - dyrektor placówki edukacyjnej, Żanetę Malinowską. W dyskusji brali udział starosta rawicki Adam Sperzyński, naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Rawiczu, nadkom. Krzysztof Kowalski, funkcjonariusze wydziału kryminalnego oraz wydziału prewencji, a także psychoterapeuta z Centrum Usług Społecznych w Rawiczu, Błażej Pierzchała - dodała policjantka.

reklama

O mapie zagrożeń

Spotkanie zostało podzielone na kilka części. Jak przekazała rzeczniczka, w pierwszej głos zabrał naczelnik wydziału prewencji, który omówił i podsumował dotychczasowe funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - wskazał miejsca najbardziej zagrożone oraz wymienił najczęściej zgłaszane kategorie wykroczeń. Ponadto omówił sposób reagowania funkcjonariuszy policji na zgłaszane zagrożenia. Ważnym elementem spotkania było przedstawienie sposobu korzystania z mapy.

- Przybliżył także funkcjonowanie programu „Dzielnicowy bliżej nas” i rolę dzielnicowego, a także aplikację Moja Komenda - wskazała Beata Jarczewska.

O substancjach zabronionych

W kolejnej części funkcjonariusze wydziału kryminalnego z rawickiej jednostki przedstawili, jakiego rodzaju substancje zabronione prawem najczęściej pojawiają się na naszym lokalnym rynku oraz jakie konsekwencje prawne grożą osobom po nie sięgającym. 

reklama

- Uczestnikom debaty została również zaprezentowana zawartość walizki profilaktycznej, w której znajdują się atrapy substancji psychoaktywnych i psychotropowych oraz akcesoria służące do ich zażywania. Wszystko po to, by dorośli wiedzieli na co mają zwracać uwagę i jak postępować kiedy zetkną się z tego typu problemem w swoim otoczeniu - przedstawiła Beata Jarczewska.

Z pozycji psychoterapeuty

Jak opisuje Beata Jarczewska, podczas spotkania głos zabrał psychoterapeuta Błażej Pierzchała. W swoim wystąpieniu omówił m.in. zagadnienie związane z eksperymentowaniem, które wielokrotnie prowadzi do uzależnienia od substancji psychoaktywnych i psychotropowych.

- Prelegent podzielił się z uczestnikami debaty swoim doświadczeniem, wiedzą i spostrzeżeniami. Namawiał dorosłych by zwiększyli „czujność” w stosunku do swoich pociech. Zaznaczył, że bardzo istotne jest, na jakim etapie problem związany z substancjami uzależniającymi zostanie wychwycony - przekazała policjantka.

reklama

Dodała, że na zakończenie podsumowano wspólne przemyślenia oraz wyciągnięto wnioski o słuszności obecnych działań i potrzebie ich kontynuowania. Zebrano również ankiety, które rozdawane były na początku debaty.

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama