Reklama

Wiadomo, kto dostarczy rowery do programu Rawicki Powiatowy Rower

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: adobe stock

Wiadomo, kto dostarczy rowery do programu Rawicki Powiatowy Rower - Zdjęcie główne

zdjęcie poglądowe | foto adobe stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urszula Stefaniak, dyrektor powiatowego Centrum Usług Wspólnych podpisała umowę z firmą, która dostarczy rowery, którymi będzie można się poruszać między innymi po ścieżce Rawicz - Osiek.

Rozstrzygnięty został przetarg na zorganizowanie, zarządzanie i utrzymanie systemu rowerów w powiecie rawickim w ramach przedsięwzięcia Rawicki Powiatowy Rower. Wpłynęły dwie oferty, a wybrano tę, która spełniała wszystkie warunki zawarte w zamówieniu.

Jak pochwalił się na swoim profilu na Facebooku Adam Sperzyński, starosta powiatu rawickiego, 1 kwietnia 2022r. dyrektor Centrum Usług Wspólnych w imieniu Powiatu Rawickiego podpisała umowę w tym zakresie.

- Do końca czerwca system powinien zostać zainstalowany i uruchomiony. Wykonawcą i operatorem systemu zostało konsorcjum Orange Polska S.A. i Roovee S.A - przekazuje Adam Sperzyński.

Za dostawę rowerów i obsługę systemu powiat zapłaci 1.227.205,44 zł.

18 kilometrów przez dwie gminy - Rawicz i Pakosław

18-kilometrowa ścieżka rowerowa biegnie przez 2 gminy - Rawicz i Pakosław. Jej budowa pochłonęła ponad 20 mln zł. Na inwestycję Powiat Rawicki - który jest inwestorem - pozyskał ponad 17,5 mln złotych. Partnerami w projekcie są gminy Rawicz i Pakosław, które inwestycję dofinansowały kwotami odpowiednio 3 mln 382 tys. zł i  1 mln 661 tys. zł.   

Ścieżka biegnie od dworca PKP w Rawiczu, a dalej przez ulice: Dworcową, Piłsudskiego, Wojska Polskiego, Rynek, Kamińskiego i Wały Powstańców Wlkp., następnie wiedzie przez Szymanowo, Słupię Kapitulną, Chojno, Golejewko, Pakosław, aż w okolice domu strażaka w Osieku. Poza budową samej ścieżki, projekt obejmował stworzenie, m.in. czterech obiektów typu "Bike & Ride", w których znalazało się 40 stanowisk postojowych.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy