Reklama

Rawicz. Wicekomendant i naczelnik "drogówki" odeszli na emeryturę

Opublikowano: 19 lutego 2021 14:29
Autor: Dawid Bela

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zmiany w kierownictwie rawickiej policji. Insp. Marcin Mosiek i asp. sztab. Waldemar Łańczak odeszli na emeryturę.

Reklama

Ze służbą pożegnali się: zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Rawiczu insp. Marcin Mosiek oraz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego asp. sztab. Waldemar Łańczak.

Dziś obaj - po raz ostatni - założyli policyjne mundury. Złożyli odznaki, pożegnali się funkcjonariuszami oraz pracownikami rawickiej jednostki.

Komendant, inspektor Radosław Matysiak podziękował zarówno swojemu zastępcy, jak i naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego - za wzorowo układającą się współpracę, za ogrom zaangażowania oraz za odpowiedzialną i sumienną służbę - podkreśla asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

Podinspektor Marcin Mosiek służbę rozpoczął w 1996 roku jako policjant ruchu drogowego KMP w Lesznie. Do Rawicza przeniósł się osiem lat później. Początkowo pracował w Wydziale Kryminalnym. Kolejno awansował na stanowisko specjalisty, a później eksperta w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. W 2012 roku wrócił do Rawicza. Objął stanowisko zastępcy naczelnika Wydziału Prewencji, a następnie naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego. Od 2016 roku do dziś piastował stanowisko zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Rawiczu. 

Czytaj także: Masz sprawę do dzielnicowego? Sprawdź, jak się z nim skontaktować

Przez całe życie zawodowe z rawicką jednostką był związany aspirant sztabowy Waldemar Łańczak. Do służby został przyjęty w 1991 roku. Blisko 30 lat przepracował w Wydziale Ruchu Drogowego. Zaczynał jako szeregowy policjant z „białą” czapką na głowie i tak samo pożegnał się ze służbą. Odszedł ze stanowiska Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, które piastował przez ostatnie 5 lat. 

Czytaj także: Policyjne podsumowanie 2020 roku na drogach powiatu rawickiego

Z szeregów policji odeszli dziś dwaj świetni fachowcy z ogromnym doświadczeniem. Życzymy obu panom dużo zdrowia, zadowolenia z życia w „cywilu” i realizacji planów - podsumowuje asp. sztab. Beata Jarczewska. UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE