Reklama

Wiemy, która OSP dostanie wóz strażacki – nagrodę za frekwencję

Opublikowano: śr, 5 sie 2020 22:22
Autor:

 Wiemy,  która OSP dostanie wóz strażacki – nagrodę za frekwencję - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Gmina Pakosław otrzyma nowy wóz strażacki. To nagroda za najwyższą frekwencję w byłym województwie leszczyńskim, w drugiej turze wyborów prezydenckich. Która jednostka OSP otrzyma auto?

Strażacy z gminy Pakosław już przed pierwszą turą wyborów prezydenckich zachęcali mieszkańców do głosowania. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło wówczas akcję profrekwencyjną - 16 wozów bojowych dla gmin do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w każdym województwie.

W pierwszej turze się nie udało, lecz strażacy nie odpuścili. Nie tylko nagrali filmik, w którym namawiali swoich znajomych i sąsiadów do pójścia na wybory, ale również do każdego domu w gminie trafili ze specjalnymi ulotkami. [CZYTAJ]

Udało się. Frekwencja w gminie wyniosła ponad 73%, za co gmina otrzyma nowy wóz bojowy.

Do której jednostki OSP trafi?
Zdecydowało głosowanie. Na terenie gminy Pakosław działa 10 jednostek OSP, w tym jedna jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (OSP Pakosław). Do kogo trafi nowe auto?

- Rozwiązałem tę sprawę demokratycznie. Każda jednostka wyraziła swoje zdanie, nawet te, które nie mają samochodu. Siedem jednostek opowiedziało się za tym, żeby wóz był w Pakosławiu, dwie, żeby był w Chojnie, jeden głos był wstrzymujący - wyjaśnia Piotr Skrzypek, wójt Pakosławia.

Kiedy powitanie nowego wozu?
Konkretnego terminu na razie nie ma.  - Te samochody nie stoją w salonie, tak jak samochody osobowe. One są doposażane i przygotowywane pod konkretnego klienta. Nie wiem, czy jeszcze w tym roku, ale myślę, że najdalej w pierwszej połowie przyszłego roku trafi do gminy - przekazał mieszkańcom włodarz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE