W warsztatach terapii zajęciowej Zakładu Karnego w Rawiczu, pod okiem terapeutów: kpt. Mariusza Józefiaka, chor. Łukasza Tatarka i mł. chor. Damiana Przybyła powstają prawdziwe rękodzielnicze cuda. Osadzeni - uczestnicy programów resocjalizacyjnych, aktywizowani przez kadrę penitencjarną - wykonują wyroby rękodzielnicze na rzecz szkół, przedszkoli, jednostek samorządowych, akcji charytatywnych, przedsięwzięć sportowych.
- Działalność taka, z jednej strony pożyteczna dla lokalnej społeczności, z drugiej, sprzyja procesowi readaptacji społecznej i przygotowaniu osób pozbawionych wolności do opuszczenia jednostki penitencjarnej - podkreśla mjr Ewa Szulc, rzecznik prasowa Zakładu Karnego w Rawiczu.
Pociąg ma zachęcić najmłodszych do czytania
Tym razem w ramach terapii zajęciowej wykonano „pociąg do czytania”, czyli drewniną kolejkę do przewożenia książek. Posłuży on dzieciom z Przedszkola nr 1 im. Akademia Króla Stasia w Rawiczu i ich opiekunom do przechowywania, wypożyczania i czytania książek. Umieszczony w sali zabaw ma być zachętą do czytania.
- Od wielu lat można zaobserwować niepokojący trend objawiający się malejącym zainteresowaniem czytelnictwem. Rada Pedagogiczna Przedszkola zastanawiała się jak zadziałać, aby zmienić tę tendencję. Wiadomo przecież, że wiele ma swój początek w przedszkolu. W wyniku tego zespół do spraw edukacji zaproponował inicjatywę stworzenia pociągu do czytania, który ma służyć koleżeńskiej wymianie książek między przedszkolną społecznością - dodaje Małgorzata Szymkowiak, dyrektor przedszkola.
Kolorowy pociąg trafił już do przedszkola i szybko zapełnił się książkami.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.