Reklama

Wkrótce kolejny finał WOŚP

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Szpital Powiatowy w Rawiczu

Wkrótce kolejny finał WOŚP - Zdjęcie główne

Jeden ze sprzętów dofinansowanych przez WOŚP trafił do rawickiego szpitala w lipcu minionego roku | foto Szpital Powiatowy w Rawiczu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Lokalne sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowują się do tegorocznej zbiórki. Finał już za trzy tygodnie.

Tegoroczny finał WOŚP już 29 stycznia. Orkiestra zagra pod hasłem: "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!".

W powiecie rawickim do tej pory działały trzy orkiestrowe sztaby: w Jutrosinie, Bojanowie oraz w Rawiczu (organizował zbiórki w gminach Rawicz, Pakosław i Miejska Górka). Tym razem sztaby będą cztery. Miejska Górka działać będzie samodzielnie. Sztab znajduje się w Ośrodku Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej.

Wszystkie intensywnie już pracują nad przebiegiem finału. Żaden nie ma jeszcze gotowego programu wydarzeń.

Orkiestrowe puszki już są. Można do nich wrzucać pieniądze

Chociaż główna zbiórka będzie prowadzona dopiero 29 stycznia 2023r., to - jak co roku - puszki stacjonarne pojawiły się w punktach na kilka tygodni przed wielkim finałem. 

W tym roku w gminie Jutrosin stanęło już 13 puszek stacjonarnych. Są dostępne, m. in. w sklepach, restauracjach czy prywatnych firmach.
Puszki są już także widoczne w gminie Bojanowo. Znajdziemy je w:

Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Bojanowie 
Miejska Biblioteka Publiczna w Bojanowie
Firma Tomex Natalia i Tomasz Twardy
Centrum Ogrodnicze Mansfeld 
Bank Twoich Marzeń - Santander Partner w Bojanowie
Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Golinie Wielkiej 
Szkoła Podstawowa im.bł. Edmunda Bojanowskiego w Bojanowie 
Sklep wielobranżowy ABC Sylwia Rychlik
Bank Spółdzielczy oddział w Bojanowie
Sklep FIORA Ewa kędziora
 Drogeria Lenartowscy 
Przedszkole im. Misia Uszatka w Bojanowie
 Kwiaciarnia Kwitnący Salonik 
Piekarnia - Cukiernia Hubcio
Stacja paliw LOTOS
Przedszkole Chatka Puchatka w Bojanowie
Pizzeria Verona Bojanowo 
Sklep mięsny Dworecki
Sklep wielobranżowy Lewiatan Katarzyna Skupinw Gołaszynie
Bezik Pracownia Tortów i Słodkości Lidia Adamczak 
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Gościejewicach 

Bojanowski sztab cały czas zbiera takiże przedmioty i gadżety, które mogą być licytowane podczas finału. Można je przynosić do GCKSTiR.

Co otrzymał szpital z WOŚP?

Z pieniędzy uzbieranych w przeszłości przez fundację wielokrotnie korzystał także rawicki szpital. Do tej pory otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy około 90 urządzeń o łącznej wartości prawie 780.000 zł. Sprzęt medyczny trafił w minionych latach, m.in. na oddział dziecięcy, poddodział noworodkowy, do pogotowia ratunkowego oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. 

W roku 2022 placówka dostała dwa "prezenty" od WOŚP.

Do szpitala powiatowego w Rawiczu w kwietniu minionego roku przekazano nowy sprzęt ufundowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem organizacja przekazała system do kompresji klatki piersiowej LUCAS kosztujący prawie 60.000 zł.

Urządzenie służy do resuscytacji w przypadkach nagłego zatrzymania krążenia. Można nim automatycznie wykonać masaż serca prawie wszędzie - w miejscu zdarzenia, podczas transportu pacjenta, w karetce lub w dowolnym miejscu publicznym. W Rawiczu LUCAS służy zespołowi ratownictwa medycznego w karetce „S”. 

Ile uzbierano w minionym roku?

122.999 zł tyle zebrał rawicki sztab WOŚP w trakcie ubiegłorocznego finału. Ostateczna kwota zbiórki, podana przez sztab pod koniec marca 2022 roku, wyniosła 129.823,11 zł. Kwota była rekordowa, z czego oczywiście cieszyli się lokalni działacze WOŚP.

- Gorące i serdeczne podziękowania dla wszystkich Wolontariuszy rawickiego sztabu. Nisko kłaniamy się również szkołom, nauczycielom, klubom, artystom, firmom i instytucjom, a przede wszystkim hojnym i szczodrym mieszkańcom całego regionu. To dzięki Waszemu zaangażowaniu udało się kolejny raz uzbierać rekordową kwotę na rzecz tegorocznego tematu zbiórki Fundacji WOŚP - można było przeczytać  po 30. finale WOŚP w oświadczeniu rawickiego sztabu zamieszczonym na portalu społecznościowym.

49.749 zł to wynik zbiórki przeprowadzonej w 2022 roku przez bojanowski sztab, a jutrosinianie zebrali 12.599 zł

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE