Reklama

Bojanowo. Wszystkie lokale komunalne są wyposażone w czujniki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum portalu

Bojanowo. Wszystkie lokale komunalne są wyposażone w czujniki - Zdjęcie główne

foto archiwum portalu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę, 16 października 2022r., trzy osoby mieszkające w jednej z bojanowskich kamienic zostały przewiezione do szpitala. W mieszkaniu ulatniał się tlenek węgla. Dlaczego doszło do zagrożenia, skoro lokal był wyposażony w tzw. czujnik czadu?

Działania strażaków trwały niespełna godzinę. Jak wstępnie ustalono, tlenek węgla ulatniał się z pieca kaflowego. Dlaczego więc mieszkanki nie zostały ostrzeżone przez czujnik czadu? Urządzenie prawdopodobnie po prostu nie działało.

Jak zapewnia Maciej Dubiel, burmistrz Bojanowa, jakiś czas temu dzięki staraniom Tadeusza Polca, byłego kierownika Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej w Bojanowie, dla wszystkich mieszkań komunalnych kupione zostały tzw. czujniki czadu. 

- Potwierdzam, że one nadal się tam znajdują, bo widzimy je, gdy sprawdzamy mieszkania zanim oddamy je komuś do użytku. Czy one są sprawne - nie wiem. Obowiązkiem lokatorów jest dbanie o to, by działały. Powinni więc sprawdzać, czy znajdują się w nich sprawne baterie. To jest bardzo ważne. Mała rzecz, a ma duży wpływ na nasze zdrowie i życie - podkreśla burmistrz.

- Tym razem wszystko skończyło się dobrze, bo panie zostały przebadane i wróciły do domu - dodaje Maciej Dubiel.

Włodarz Bojanowa dodaje, że gmina wykonuje w podlegających jej nieruchomościach niezbędne przeglądy kominów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE