Reklama

"Wybiegały" czwarte miejsce w Polsce

Opublikowano:
Autor:

"Wybiegały" czwarte miejsce w Polsce - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczennice czwartej klasy szkoły podstawowej w Bojanowie znalazły się wśród najlepszych w kraju. W ogólnopolskim finale w Drużynowych Biegach Przełajowych zajęły czwartą lokatę.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bojanowie brali udział w Drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski w Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się w Żerkowie.
 
Młodzi sportowcy przywieźli z nich złoty i srebrny medal, a także sukces w postaci dobrego 10. miejsca. Dziewczyny z klasy czwartej (rocznik 2012) udowodniły z kolei, że biegają najlepiej w Wielkopolsce i awansowały do finału, który odbył się 28 kwietnia w Bydgoszczy.
 
I choć na podium nie stanęły, to osiągnęły rewelacyjny wynik. W Finale Ogólnopolskim w Drużynowych Biegach Przełajowych - Szkoła Podstawowa w Bojanowie zajęła czwarte miejsce w Polsce w kategorii  klas IV.
 
- W finale startowali zwycięzcy województw i nasza reprezentowała województwo wielkopolskie. Bardzo dziękuję dyrekcji szkoły, radzie rodziców i rodzicom zawodniczek, bo dzięki nim, mieliśmy możliwość wyjechać i osiągnąć tak duży sukces - mówi Maciej Ratajczak, nauczyciel wychowania fizycznego.
 
Dodaje, że na co dzień dziewczyny trenują w klubie MUKS Szok Bojanowo, stąd ich forma - wypracowana nie tylko na lekcjach w szkole, ale także podczas regularnych zajęć w czasie wolnym.
 
Skład drużyny: Lena Rudyńska, Nikola Szumna, Wiktoria Kościańska, Alicja Zyber, Iga Mikołajczak i Oliwia Tatarek.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE