Reklama

Wydali 12 milionów na nowe drogi (ZDJĘCIA)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W gminie Miejska Górka zakończono budowę i modernizację dróg w ramach projektu realizowanego z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Jak wielokrotnie podkreśla Karol Skrzypczak, burmistrz Miejskiej Górki, była to największa inwestycja drogowa w historii gminy. Jej koszt to ponad 12 mln zł z czego ponad 8 mln zł pochodzi z dofinansowania z rządowego programu. Na wielu odcinkach dróg udało się położyć nową nawierzchnię, a przy okazji postawić nowe oświetlenie i położyć kanalizację.
 
Wykonawcami robót były dwie firmy: Strabag Sp. zo.o. z Pruszkowa oraz Usługi Sprzętem Budowlanym Krzysztofa Rogali.
 
Łączna długość wybudowanych dróg wyniosła 3,6 km. W ramach zadania wybudowano nową nawierzchnię:
  • z kostki brukowej na ulicach: Tęczowej, Południowej, Kalinowej, Wierzbowej, Łąkowej, Kwiatowej, Poprzecznej w Miejskiej Górce oraz łącznik „Zapłocia” z wsią w Konarach.
  • z asfaltu: część ul. Zacisze, część ul. Spacerowej oraz część ul. Niepodległości w Miejskiej Górce, ul. Ogrodowa w Dąbrowie, w Konarach „Zapłocie” i w Gostkowie drogę gminną, do której wjazd znajduje się przy weterynarii.
 
W ramach zadania wybudowano także oświetlenie na całej długości ul. Tęczowej w Miejskiej Górce, ul. Ogrodowej w Dąbrowie oraz brakujące odcinki na ul. Spacerowej i ul. Zacisze w Miejskiej Górce.
 
Wybudowano też kanalizację deszczową na ul. Kalinowej, Wierzbowej, Tęczowej i Południowej w Miejskiej Górce oraz na
ul. Ogrodowej w Dąbrowie.
 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE