Reklama

Wyznaczyli nowe działki w Bojanowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Bojanowo

Wyznaczyli nowe działki w Bojanowie - Zdjęcie główne

foto Gmina Bojanowo

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni uchwalili plan zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w kwartale ulic: 17 Stycznia, ks. Pilawskiego, Piaskowa, Gołaszyńska.

Reklama

Podczas sesji Rady Miejskiej w Bojanowie, która odbyła się 27 kwietnia 2023 r. radni uchwalili miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w mieście, w kwartale ulic: 17 Stycznia, ks. Pilawskiego, Piaskowa, Gołaszyńska.

To teren, na którym wcześniej znajdowały się ogrody działkowe im. Małgorzaty Fornalskiej. Procedura związana z przygotowaniem odpowiednich dokumentów i zmianą użytkowania terenu trwa od kilku lat. 

Zgodnie z planem, na obszarze tym istnieje możliwość sytuowania zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i wielorodzinnej oraz usługowej. Na fragmencie, gdzie zaznaczono obiekty wielorodzinne mają powstać mieszkania budowane w ramach tzw. Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (na planie kolor brązowy). Będą to lokale do wynajęcia, dla osób, których nie stać na kredyt w celu postawienia lub zakupu własnego lokum.

Działki pod zabudowę jednorodzinną i usługową gmina będzie sprzedawać. Kiedy? Tego jeszcze dokładnie nie wiadomo.

- Od dawna czynimy starania by w tej właśnie części miasto się rozbudowywało i rozwijało. By przystąpić do sprzedaży terenów, musimy jeszcze wygospodarować środki na podziały geodezyje - podkreśla burmistrz Maciej Dubiel.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE