Reklama

Wygląda jak obiekt z filmu SF. Zobacz nową oczyszczalnię

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wygląda jak obiekt z filmu SF. Zobacz nową oczyszczalnię - Zdjęcie główne

Oczyszczalnia w Rawiczu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozbudowa oczyszczalni ścieków, to - jak do tej pory - największa inwestycja gminy. Pochłonęła ponad 33 mln zł. Zwiększona została przepustowość obiektu i - jak twierdzi szef Zakładu Wodociągów i Kanalizacji -poprawiła się jakość oczyszczonych ścieków, które trafiają do Masłówki.

Sama rozbudowa, wykonana przez spółkę Miko-Tech z Łazisk Górnych trwała dwa lata, ale od rozpoczęcia inwestycji do jej końca minęło pięć lat. Jak wyjaśnia, Grzegorz Matysiak, prezes spółki Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Rawiczu, blisko dwa lata trwało samo przygotowanie dokumentacji projektowej, a kolejne 1,5 roku przygotowanie procedury przetargowej i wyłonienie wykonawcy. Sama budowa rozpoczęła się w 2018 roku i zakończyła na początku października - z niewielkim około 2-miesięcznym opóźnieniem.

Inwestycja pochłonęła ponad 33 mln 783 tys. zł, z czego 17 mln zł to była dotacja unijna, a resztę stanowiły środki własne spółki, która zaciągnęła pożyczkę w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Projekt oczyszczalni zakładał takie funkcjonowanie obiektu, żeby móc zapewnić oczyszczenie i redukcję związków azotu i fosforu, zwiększyć jego przepustowość, a co za tym idzie umożliwić podłączenie się przyszłych inwestorów, czy osób fizycznych. Najważniejsze urządzenia znajdują się pod ziemią, ale obiekty i tak robią wrażenie.

BYLIŚMY NA OBIEKCIE Z KAMERĄ I DRONEM. ZOBACZ JAK WYGLĄDA

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy