Reklama

Wygraj karnet na festiwal LuxFest! [KONKURS]

Opublikowano:
Autor:

Wygraj karnet na festiwal LuxFest! [KONKURS] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Muzyczny festiwal dla całych rodzin już 27 i 28 września!Dwa dni koncertów kilkunastu wykonawców, wielka feta 25-lecia Acid Drinkers (uwieńczona występem oryginalnego składu z roku 1989!), a zarazem jedyna impreza rockowa, na której mile widziani są nie tylko dorośli fani, ale i dzieci - za sprawą wielkiej strefy zajęć muzycznych i plastycznych.  

- Wymyśliliśmy LuxFest po to, by nasi fani nie musieli zostawiać w domu dzieciaków na czas koncertów. Dajemy im możliwość wspólnej zabawy i rozwijania zainteresowań - mówi Robert „Litza” Friedrich, pomysłodawca i szef LuxFestu. Pomysł chwycił - w tym roku LuxFest odbywa się w Poznaniu i Krakowie, a na 2015 roku ma już zaproszenie z Torunia. Tymczasem jednak czeka nas trzecia edycja w Poznaniu – mieście, w którym narodziły się wszystkie muzyczne projekty Litzy, z Acid Drinkers, Luxtorpedą i Arką Noego na czele.  

Dzień pierwszy - 27 września

Gwiazdą pierwszego dnia będą gospodarze, czyli sama Luxtorpeda. W ciągu trzech lat nagrali trzy świetnie przyjęte albumy, a utwory „Autystyczny”, „Wilki dwa” i „Mambałaga” znalazły się na pierwszych miejscach list przebojów, między innymi radiowej Trójki. W Arenie Litza, Hans i reszta zespołu zaprezentują wszystkie utwory ostatniej płyty „A morał z tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki”, oraz hity z poprzednich albumów.

Druga wielka atrakcja to koncertowa poznańska premiera „N.E.O.” – nowej płyty hip-hopowców z Pięć Dwa, których liderem jest znany z Luxtorpedy raper Hans. Zespół przebył długą drogę od czasów, w których nagrywał hity jak „To My Polacy” i „Konfrontacje”. „N.E.O.” zawiera dojrzałe muzycznie utwory z poetyckimi tekstami. Występ Pięć Dwa to nie jedyny hip-hopowy akcent pierwszego dnia festiwalu, podczas którego wystąpi również Jarecki & BRK. Sympatyków muzyki folkowej z pewnością ucieszy koncert Dikandy. Najlepszym, rodzinnym wstępem do sobotniej zabawy będzie koncert Arki Noego, która oprócz hitów  „Święty uśmiechnięty” czy „Nie boję się, gdy ciemno jest” zagra po raz pierwszy nowe piosenki. Luxfest będzie zatem miejscem koncertowej prapremiery płyty Arki zatytułowanej „Petarda”.  

Dzień drugi - 28 września

Największym wydarzeniem drugiego dnia festiwalu będzie koncert legendy polskiego metalu. Specjalnie z okazji jubileuszu Acid Drinkers wystąpią w oryginalnym składzie i wraz z Litzą zaprezentują materiał z pierwszej płyty „Are You A Rebel?”. Nie zabraknie również utworów, zagranych z aktualnym gitarzystą Yankielem, w tym z nowej płyty „25 Cents For A Riff”.

Drugi dzień festiwalu to także pierwszy od dłuższego czasu koncert 2 Tm 2,3 w rockowym repertuarze. Występ Tymoteusza poprzedzi Natalia Niemen, dzięki której odkryjemy nieznane utwory jej ojca Czesława Niemena. Ciekawym i pełnym energii wydarzeniem będzie koncert Jelonka, skrzypka czerpiącego inspirację z wielu gatunków muzyki, od klasyki po metal. Miłośnicy mocniejszych brzmień będą zainteresowani również koncertami zespołów Fuzz i Atom.

Szansa dla młodych

Oprócz koncertu Arki Noego, najmłodsi uczestnicy spędzą czas w przygotowanej dla nich strefie LuxArt i wezmą udział w kreatywnych warsztatach artystycznych. - Dzieci grały na bum-bum rurkach, rzeźbiły figurki z modeliy i filcu, budowały i programowały roboty, uczyły się grania na instrumentach muzycznych, a przede wszystkim spędzały czas z rodzicami. W tym roku zatrudniamy 20 prowadzących warsztaty artystów i ponad stu wolontariuszy. Żadne dziecko nie będzie się nudzić - zapewniają odpowiedzialne za LuxArt Luiza Niedźwiedzka i Dobrochna Friedrich, żona Litzy.

Są jeszcze bilety i karnety!

Bilety na jeden dzień festiwalu kosztują 45 złotych, natomiast dwudniowy karnet - 85 złotych. Specjalne ceny obowiązują dla dzieci: wstęp najmłodszych (do 3 lat) jest darmowy, a bilet dla starszego dziecka to jedynie 20 złotych za dzień.

Wygraj karnet na festiwal!

Na naszym portalu można wygrać dwudniowy karnet! Wystarczy przesłać na adres [email protected] odpowiedzi na następujące pytania:

1. Kto jest pomysłodawcą LuxFestu?
2. Wymień trzy zespoły, które zagrają na festiwalu.
3. Gdzie organizowany jest LuxFest?

Spośród nadesłanych do 22 września rozwiązań dwudniowy karnet otrzymają pierwsza, dziesiąta i ostatnia osoba, która poda prawidłowe odpowiedzi.

LuxFest godzina po godzinie

Sobota, 27 września

15.00 - 18.00 - warsztaty LuxArt w holu Areny
koncerty:
13.00 - CT Tones
14.00 - Arka Noego
15.30 - zespół - laureat konkursu Nasze Miasto Gra!
16.45 - Dikanda
18.15 - Jarecki & BRK
19.40 - Pięć Dwa
21.00 - Luxtorpeda

Niedziela, 28 września

12.00 - 20.00 - warsztaty LuxArt w holu Areny
koncerty:
13.00 - zespół-laureat konkursu Nasze Miasto Gra!
14.15 - Fuzz
15.15 - Atom
16.30 - Natalia Niemen
17.45 - 2Tm2,3
19.15 - Jelonek
20.45 - Acid Drinkers

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE