Reklama

Wygrał licytację. Z synem poznał tajniki pracy rawickich strażaków [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 20 sierpnia 2021 14:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 6-letnia Gosia Kowalska ma poważną wadę serca. Dziewczynka przeszła w styczniu skomplikowaną i kosztowną operację w Niemczech. Konieczny jest jeszcze jeden zabieg, na który rodziców dziecka nie stać. Jest on zaplanowany na początek przyszłego roku

Reklama

Trwa zbiórka pieniędzy. Potrzeba ponad 200 tys. zł. Na portalu społecznościowym są prowadzone licytacje, by kwotę zebrać jak najszybciej. Wsparcia udzielają także przedstawiciele różnych instytucji.

Bez chwili wahania kierownictwo rawickiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej zaakceptowało propozycję wystawienia na licytację „Dnia ze strażakami w Komendzie Powiatowej PSP w Rawiczu”. Cel szczytny - ratowanie życia 6-letniej dziewczynki - podkreśla mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP w Rawiczu. 

W minionym tygodniu rawicką jednostkę odwiedził pierwszy ze zwycięzców „Licytacji dla Gośki”, Krzysztof Brojer z Leszna. Przyjechał z 3-letnim synkiem Bogumiłem, żywo zainteresowanym strażackim fachem.

CZYTAJ TAKŻE: Trwa walka o życie Gosi

Wizyta obu panów rozpoczęła się od spotkania z zastępcą komendanta powiatowego PSP, który zaprezentował wyjątkowy obraz przedstawiający akcję ratowniczo-gaśniczą, namalowany kilkadziesiąt lat temu na jednej ze ścian jego biura. Później goście podziwiali sztandar Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, poczet komendantów, a także reprodukcję historycznego zdjęcia z 1939 r., na którym uwiecznieni zostali strażacy z OSP Rawicz razem nestorem polskiego pożarnictwa, pułkownikiem Władysławem Pilawskim - relacjonuje mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak. 

Leszczynianie wzięli także udział w zajęciach edukacyjnych o tematyce związanej z bezpieczeństwem, podczas których strażacy wykorzystali mobilny symulator zagrożeń: model budynku mieszkalnego oraz moduł jezioro-las. Po prezentacji goście obejrzeli wozy bojowe i sprzęt ratowniczy, a także szybki zjazd strażaków do garażu za pomocą ześlizgu. Bogumił był również dowódcą samochodu rozpoznawczo-ratowniczego i uczestniczył w symulowanej akcji gaśniczej.

Na zakończenie pobytu w Rawiczu mały strażak został obdarowany maskotkami, kalendarzem strażackim oraz strażacką opaską odblaskową - podsumowuje wicekomendant.

Link do zbiórki na rzecz dziewczynki - TUTAJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE