Reklama

Zbiórka na drugą operację. Trwa walka o zdrowie Gosi z Bojanowa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: udostępnione przez rodzinę

Zbiórka na drugą operację. Trwa walka o zdrowie Gosi z Bojanowa  - Zdjęcie główne

foto udostępnione przez rodzinę

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko 6-letnia Gosia Kowalska ma poważną wadę serca. Trwa walka o jej życie. Dziewczynka przeszła w styczniu skomplikowaną i kosztowną operację w Niemczech. Konieczny jest jeszcze jeden zabieg, na który rodziców dziecka nie stać. Ruszyła zbiórka pieniędzy. Potrzeba aż 200 tys. zł.

Kilka godzin po porodzie okazało się, że Gosia ma wadę serca. Znajduje się ono po prawej stronie klatki piersiowej, jego lewa część - odpowiedzialna za pompowanie krwi bogatej w tlen, do tętnicy głównej - jest niedorozwinięta, a zastawka trójdzielna - zarośnięta błoną, co zamyka komunikację pomiędzy prawym przedsionkiem a prawą komorą.

Zanim ukończyła rok, przeszła trzy operacje 

Do ukończenia 1. roku życia dziewczynka przeszła trzy operacje. Rodzice cały czas drżą jednak o życie dziecka. 

- Jeśli chodzi o leczenie Gosi w Polsce, dotarliśmy niestety do muru - mówi mama dziewczynki - Paulina Kowalska. - Podczas jednej z wizyt w listopadzie 2018 roku stwierdzili u Gosi przełożenie trzewi oraz brak śledziony. To, według nich, wykluczało Gosię z dalszego leczenia operacyjnego. W szpitalu polecono nam jednak wizytę u profesora Edwarda Malca - kardiochirurga z Kliniki Uniwersyteckiej w Münster w Niemczech i wykonanie tam operacji.

Pojawiła się nadzieja - dziecko zostało zakwalifikowane do zabiegu - ale i obawa, czy uda się zebrać pieniądze. Informacja o kwocie potrzebnej na operację rodziców wręcz poraziła - około 200 tys. zł.

Mobilizacja „dobrych serc”. 200 tys. zł w dwa tygodnie 

Rodzice nie poddali się. Poprosili o pomoc. Odzew przerósł ich oczekiwania. Dzięki dobrym sercom bojanowian i akcji na portalu siepomaga.pl, około 200 tys. zł udało się zebrać w trzy tygodnie. W akcję pomocy zaangażowało się mnóstwo prywatnych osób, a także szkoły, przedszkola i zakłady pracy.

- Tysiące dobrych serc dały szansę choremu serduszku naszej córeczki - mówiła wzruszona mama dziewczynki. 

Gosia wraz z rodzicami w styczniu wyjechała na operację do Niemiec.

- 27 stycznia profesorowi Malcowi udało się przeprowadzić drugi etap operacji serca jednokomorowego. Operację, którą dzieci mają w wieku kilku miesięcy, nasza Gosia przeszła przed szóstymi urodzinami. Warto jednak było walczyć o tę wielką szansę. 5 lutego w swoje szóste urodziny córeczka dostała wspaniały prezent - wypis do domu - relacjonuje mama dziewczynki.

Potrzebna kolejna operacja. Rodzice wierzą, że i tym razem uda się zebrać pieniądze 

Dzieci z jedną komorą serca wymagają trzech operacji, aby żyć, więc i w przypadku Gosi konieczny jest jeszcze jeden zabieg. Rodzina otrzymała kolejną kwalifikację i kosztorys operacji tzw. metodą Fontana, która ma odbyć się w 2022 roku. Suma do zebrania znów jest ogromna, bo wynosi ponad 200 tys zł. 

Bliscy dziewczynki wierzą, że uda się zdobyć niezbędne fundusze.

- Mamy nadzieję, że i tym razem znajdą się ludzie, którzy zechcą nam pomóc - mówi Paulina Kowalska.

Dodaje, że w przyszłym roku Gosia będzie musiała iść do pierwszej klasy i wszyscy mają nadzieję, że edukację rozpocznie z naprawionym sercem i będzie mogła cieszyć się długim i szczęśliwym życiem.

Pieniądze na leczenie Gosi można wpłacać za pośrednictwem strony siepomaga.pl lub biorąc udział w licytacjach na Facebooku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy