Reklama

Wykonawca oczyszczalni w Chojnie po raz drugi poszukiwany

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: D. Bela (archiwum)

Wykonawca oczyszczalni w Chojnie po raz drugi poszukiwany - Zdjęcie główne

foto D. Bela (archiwum)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak poinformował wójt Pakosławia, pierwsza część przetargu na rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków w Chojnie została unieważniona. 14 marca przetarg został ogłoszony po raz drugi.

Pod koniec lutego tego roku gmina Pakosław ogłosiła przetarg na rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków w Chojnie. Postępowanie zostało podzielone na dwie części: I - wykonanie rozbudowy i modernizacji oczyszczalni, II - kompleksowy nadzór inwestorski. 

Jest nadzór, nie ma wykonawcy

Jak poinformował wójt Piotr Skrzypek, o ile na drugą część złożone oferty spełniają kryteria samorządu, to na pierwszą znacząco przekraczają budżet.

- W ramach naboru dla części pierwszej złożono trzy oferty, z kolei dla części drugiej – dwie. Dla części pierwszej kwoty brutto wszystkich ofert, jakie zaproponowali wykonawcy przewyższają kwotę, jaką zamierzamy przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (tj. 12.650.000,00 zł). Z uwagi na brak możliwości zwiększenia sumy przeznaczonej na to zadanie, podjęliśmy decyzję o unieważnieniu postępowania dla pierwszej części przetargu. Oferty złożone dla części drugiej są obecnie w trakcie oceny. W przypadku ich pozytywnej weryfikacji, w kolejnym etapie zostaną przeprowadzone negocjacje, w wyniku których nastąpi wybór oferty najkorzystniejszej i ostatecznie podpisanie umowy - wyjaśnia wójt Pakosławia.

Kolejny przetarg na przebudowę oczyszczalni ścieków w Chojnie

W związku z tym, że przetarg na pierwszą cześć inwestycji został anulowany, gmina ogłosiła go na nowo 14 marca 2023r. Jak przekazał wójt, zakres robót się nie zmienił. Zainteresowani mogą składać oferty do 29 marca 2023 r., poprzez platformę zakupową.

- W trakcie pierwszego przetargu napływały sygnały od firm, że czas przeznaczony na przygotowanie oferty jest zbyt krótki. Liczymy, że dodatkowe dwa tygodnie pozwolą na przygotowanie korzystniejszych propozycji - podsumował wójt.

Wielka inwestycja gminy Pakosław

Zadanie będzie realizowane ze wsparciem z Polskiego Ładu, które osiągnie nawet 12 mln 255 tys. zł i - jak zauważył w lutym Piotr Skrzypek - będzie jedną z największych gminnych inwestycji ostatnich lat. 

Gigantyczna przebudowa oczyszczalni ścieków w Chojnie

Wśród obiektów, które mają być zmodernizowane lub wyremontowane znajdują się, m.in. przepompownia ścieków, zbiornik uśredniający, pompownia główna ścieków, reaktor biologiczny z osadnikami wtórnymi oraz zagęszczaczem czy stacja dmuchaw. Wykonawca w ramach zadania będzie również musiał rozebrać istniejące poletko osadowe i przebudować dwie sieci. Według projektu prace powinny zakończyć się w ciągu 17 miesięcy, czyli pod koniec wakacji w 2024 roku. 

Oczyszczalnię ścieków w Chojnie rozbudują dla dobra dwóch gmin

Jak wyjaśniał w lutym Piotr Skrzypek, oczyszczalnia zajmuje działkę o powierzchni 40 arów, ale w ramach inwestycji nie tylko obecna infrastruktura zostanie zmodernizowana, nastąpi także jej rozbudowa. Oczyszczalnia w Chojnie obsługuje sześć miejscowości gminy Pakosław oraz cztery z gminy Miejska Górka. Razem to około 3000 mieszkańców. Po rozbudowie będzie w stanie odebrać ścieki od 4 500 osób.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy