Reklama

Wyłoniono wykonawcę rewitalizacji rynku w Jutrosinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Wyłoniono wykonawcę rewitalizacji rynku w Jutrosinie - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Jutrosin wyłoniła wykonawcę dużej inwestycji, jaką będzie rewitalizacja rynku. Ponad 6-milionowa inwestycja ma być zrealizowana jeszcze w tym roku przez lokalnego wykonawcę.

Do przetargu stanęły 4 firmy. Oferty opiewały na kwoty od ponad 7 mln 300 tys. zł do ponad 6 mln 200 tys. zł. Najkorzystniejszą złożyła firma SKM Dróg sp. z o. o. ze Słupi Kapitulnej. 

Będą utrudnienia

W związku z remontem mieszkańcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Jak się dowiedzieliśmy, najprawdopodobniej ruch samochodów na rynku będzie wyłączany etapami, ale dokładny plan zostanie opracowany po podpisaniu umowy z wykonawcą. Po zakończeniu remontu, z rynku ma zostać całkowicie wyprowadzony ruch samochodów ciężarowych. 

Niemal 5,5 mln dofinansowania

Rewitalizacja rynku w Jutrosinie odbędzie się z dofinansowaniem z rządowego programu "Polski Ład". Gminie udało się zdobyć na ten cel 5 mln 490 tys. zł. Co powinno pokryć około 90% wartości inwestycji. 

Wyczekany remont

Jak przekazał w styczniu wiceburmistrz, Marek Glura, remont rynku był planowany od wielu lat.

- Same projekty zaczęły powstawać w 2017, wtedy też obyły się konsultacje z mieszkańcami w sprawie tego projektu - przekazał wiceburmistrz.

Jak zauważył, nie jest to najdroższa inwestycja w gminie, jaka będzie zrealizowana w obecnej kadencji.  

Dużo pracy do wykonania

Projekt jest kosztowny, ale zawiera dużo elementów do wykonania. Obejmuje, m. in. wymianę dachu na budynku OPS-u, budowę do ratusza podjazdu dla osób niepełnosprawnych, wymianę okien i malowanie elewacji, nasadzenia roślin, przygotowanie miejsc parkingowych, budowę fontanny, nową nawierzchnię na ulicach wokół rynku, wymianę nawierzchni płyty rynku, ławki, donice na kwiaty, nowe kosze na śmieci czy przeniesienie przystanku z zatoczką w nowe miejsce. 

Krótki termin

Zakończenie prac zaplanowano do 30 listopada 2023 roku.

- Termin jest dość krotki, ale nie chcielibyśmy, żeby rynek był unieruchomiony na zbyt długo - przekazał Marek Glura.

Gmina dostała ponad 12 mln

Poza dofinansowaniem do rewitalizacji rynku, gmina Jutrosin dostała jeszcze w ramach Polskiego Ładu 6 mln 440 tys. zł na dwa inne zadania: poprawa atrakcyjności terenów inwestycyjnych, poprzez przebudowę 5,51 km dróg oraz modernizacja budynków oświatowych. W sumie "zgarnęła" 12 mln 540 tys. zł. Przetargi na te inwestycje zaplanowano na początek 2023 roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy