Po godzinie 18.30 na drodze krajowej nr 36 doszło do potrącenia rowerzystki. Osobowy volkswagen, jadący od strony Miejskiej Górki, zderzył się z 17-latką, jadącą na rowerze.
Rowerzystka w chwili naszego przyjazdu była przytomna, sprawdzono jej czynności zyciowe, zbadano pod kątem urazów, okryto folią NRC (kocem ratunkowym - przyp. red.), po czym założono jej kołnierz, umieszczono na desce ortopedycznej i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego - mówi asp. sztab. Roman Sidor, p.o. dowódcy JRG Rawicz.
Rowerzystka została przetransportowana do szpitala. Na miejscu, oprócz załogi karetki pracują strażacy z JRG z Rawicza oraz OSP Sobiałkowo i Miejska Górka. Ruch samochodowy w miejscu wypadku prowadzony jest wahadłowo.
[AKTUALIZACJA, godz. 20.20]
Jak podkreśla asp. sztab. Roman Sidor, strażacy otrzymali zgłoszenie od druha z OSP Roszkowo. Poinformował on dyżurnego rawickiej komendy powiatowej o wypadku. Przystąpił również do udzielania pomocy nastolatce. Wsparcia udzieliła też przejeżdżająca pielęgniarka środowiskowa jednej z ośrodków zdrowia z Miejskiej Górki.
Komentarze (0)