Reklama

3 miliony ton buraków przerobili na cukier

Opublikowano: sob, 13 lut 2021 12:00
Autor: | Zdjęcie: archiwum

3 miliony ton buraków przerobili na cukier - Zdjęcie główne

foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości We wszystkich cukrowniach Grupy Pfeifer & Langen w kraju - w tym także w miejskogóreckiej - podczas tegorocznej kampanii buraczanej przetworzono 3 miliony ton buraków.

W tym roku, kampania w cukrowniach Pfeifer & Langen - jak zaznaczają jej władze - była większym wyzwaniem niż zazwyczaj, bo trzeba było ją przeprowadzić w nowych warunkach sanitarnych.

„Przez 139 dni w czterech cukrowniach - w Glinojecku, Środzie Wielkopolskiej, Miejskiej Górce oraz Gostyniu - trwała praca na najwyższych obrotach, 24 godziny na dobę. Pomimo panującej sytuacji epidemicznej, dzięki przeprowadzonym działaniom profilaktycznym obniżającym do minimum ryzyko zakażeń, udało się nie tylko precyzyjnie zgrać ze sobą wiele elementów, takich jak wykop buraków, ich dostawy do cukrowni, przerób i magazynowanie, ale przede wszystkim zapewnić wszystkim pracownikom bezpieczne warunki pracy i utrzymać ciągłość produkcji” - czytamy w informacji przesłanej przez grupę Pfeifer und Langen do redakcji.

Mimo wielu dodatkowych obostrzeń, we wszystkich czterech cukrowniach przerobiono więcej buraków niż rok temu - ponad 3 miliony ton. Z każdej tony może powstać od około 140 do 180 kilogramów cukru.

Jak przekazują władze koncernu, mimo konieczności dostosowania się do nowych warunków w cukrowniach Pfeifer & Langen udało się wprowadzić nowe rozwiązania i zorganizować szkolenia dla dotychczasowych i nowych pracowników.

„Dodatkowo - w cukrowni Gostyń zmniejszono zużycie energii cieplnej, w cukrowni Miejsca Górka zorganizowano szkolenia dla operatorów stacji technologicznych, których zadaniem było poszerzenie ich kompetencji, wiedzy oraz doświadczenia na prowadzonych przez nich stacjach. W cukrowni Glinojeck zautomatyzowano stacje filtracji, a w cukrowni Środa kontynuowano proces zmniejszenia zużycia energii elektrycznej” - czytamy w komunikacie prasowym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +2 / -0

  Obserwator

  Jakie gratulacje .cukrownie Niemcą sprzedali i tyle.a ludzie parobki.w gorce jedna mafia,trzeba mieć szeroki plecy w urzędzie to znajdzie się etat.wlasnie to obserwuję jakie są posadki w tej miejscowosci.dla wybranych bez odpowiedniego wyksztalcenia

 • rok temu | ocena +2 / -0

  Cukierek

  Tam powinni zapiepszac stali pracownicy.a nie wysmiewac się z pracowników sezonowych którzy musieli pracować na mrozie.niech się zabiorą do ROBOTY!!!!!!!!

 • rok temu | ocena +1 / -2

  xxx

  Cukier to biala smierc

 • rok temu | ocena +1 / -3

  cukrownik

  super, mimo iż tam już nie pracuje ,a mój ojciec jest emerytem cukrowni interesuje się co tam słychać w zakładzie...dowiedziałem się ze Pfeifer & Langen planuje duże inwestycje w miejskogórecka cukrownie dobre wieści dla załogi jak również gminy!!!! brawo. załogo wszystkiego dobrego!!!!! bo to w duzej mierze wasza zasługa!!!!!!