Reklama

Wzruszający wieczór autorski

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W rawickim domu kultury odbył się wieczór autorski Tomasza Wantuły - lekarza z rawickiego szpitala, który napisał książkę "Listy do N. Zapisane w sercu". Publikacja jest oparta między innymi o rozmowy z pacjentami chorymi na koronawirusa, którzy przebywali w placówce. Ilustracje w niej zamieszczone to obrazy autorstwa 10-letniej Aleksandry Sikorskiej, cierpiącej na autyzm.

Reklama

Przez kilka miesięcy, gdy rawicki szpital był tylko placówką covidową, przebywającym w nim chorymi opiekował się między innymi Tomasz Wantuła. I na podstawie relacji z pacjentami, z ich rodzinami postanowił napisać książkę.

Publikacja "Listy do N. Zapisane w sercu", którą sam wydał i która była rozpowszechniana bezpłatnie, spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Nakład bardzo szybko się wyczerpał, a osoby, na których książka zrobiła duże wrażenie dopytywały o możliwość spotkania się z autorem.

Pisarz i ilustratorka

Spotkanie autorskie z Tomaszem Wantułą zorganizowano 4 listopada w rawickim domu kultury. Prowadziły je: Ewa Kaźmieruk - wiceprezes szpitala oraz Zuzanna Sokołowska - rzecznik placówki. Oprawę muzyczną zapewnił Arkadiusz Stasiak.

W wydarzeniu wziął uział także Dominik Sikorski - tata 10-letniej Aleksandry. To wyjątkowe prace dziewczynki cierpiącej na autyzm były ilustracjami w książce Wantuły. I obrazy autorstwa Oli można było także podczas wieczoru obejrzeć.

Wzruszające momenty

Na spotkaniu nie brakowało momentów zadumy, ale przede wszystkim wruszeń. Odczytano fragmenty książki, a była pacjentka Tomasza Wantuły opowiedziała o tym, jak z jego pomocą udało jej się pokonać koronawirusa. 

Sporo emocji wywołał sam autor, który pierwszy raz publicznie przeczytał list napisany po śmierci swojej mamy. I wielokrotnie podkreślał, że nigdy wcześniej nie spotkał sie z taką ilością cierpienia i samotności, jak w trakcie pandemii, co tylko utwierdziło go w przekonaniu, że trzeba korzystać z każdej chwili życia i doceniać każdy moment.

"Nie mamy wpływu na to, ile czasu nam dano. Ale mamy wpływ na to, jak go wykorzystać" - przekonywał. 

Kolejna książka

Tomasz Wantuła przygotowuje kolejną książkę. Będzie to między innymi zbiór historii, z jakimi podzielili się z nim mieszkańcy, którzy z powodu epidemii stracili bliskich lub sami stoczyli walkę o zdrowie i życie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy