Reklama

Z petycją do starosty. Mieszkańcy jutrosińskich wiosek domagają się remontu drogi

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Romuald Krzyżosiak, radna Janina Machowicz oraz sołtys Pawłowa Paweł Wachowiak złożyli na ręce starosty petycję w sprawie remontu drogi prowadzącej z tej wsi do Jutrosina.

Reklama

Autorami petycji są mieszkańcy trzech wiosek: Pawłowa, Piskorni i Zygmuntowa. Wnioskują o gruntowny remont powiatowej drogi Jutrosin - Pawłowo, wskazując na zły stan trasy, którą codziennie dojeżdżają do miasta. 

Remontowana pół wieku temu 

W ocenie autorów petycji, popękana i wyboista nawierzchnia to nie tylko dyskomfort dla kierowców, ale zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu. Podkreślają, że w ostatnich latach na tej trasie dochodziło do kolizji i wypadków, a ostatni gruntowny nawierzchni był przeprowadzony w latach 70-tych XX wieku, a więc 50 lat temu. W petycji wskazują, że obecnie jest wiele możliwości pozyskania dofinansowania na przebudowę dróg, z których samorządy korzystają. 

Sołtys Pawłowa w rozmowie z „Życiem” dodaje, że poza remontem drogi, „trzeba zrobić porządek z drzewami” i podkreśla, że nie mam na myśli ich wycinki.

Nie jestem za tym, żeby niszczyć przyrodę. Chodzi o usunięcie suchych drzew - tłumaczy Paweł Wachowiak.

Wspomina, że była nawet taka sytuacja, kiedy gałąź spadła tuż przed koła kierowcy jadącego motorowerem.

Na szczęście nic się nie stało - uprzedza pytanie sołtys.

Argumentuje również, że z drogi korzystają nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale służy też rowerzystom. 

„Rozmowa była rzeczowa”

Burmistrz Krzyżosiak przyznaje, że sam zaproponował autorom petycji, żeby jechać do starosty i przekazać mu ją osobiście. Tym bardziej, że spotkanie było okazją do podyskutowania nie tylko o stanie drogi w Pawłowie, ale także na tzw. „nowym osiedlu” w Domaradzicach (w kierunku Góreczek Wielkich).

Rozmowa ze starostą była rzeczowa - ocenia Krzyżosiak

I wyjaśnia, że pismo mieszkańców trafi do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, która ma 3 miesiące na jego rozpatrzenie.

Czekamy. Wiadomo - wszystko zależy od pieniędzy - dopowiada włodarz Jutrosina.

Starosta rawicki Adam Sperzyński przyznaje - droga w Pawłowie wymaga remontu. Potwierdza słowa burmistrza, że petycja musi przejść drogę formalną - a więc trafić do wspomnianej komisji, która po rozpatrzeniu przekaże ją do rady powiatu z rekomendacją. To radni zdecydują, czy inwestycję wprowadzić do budżetu.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy