Reklama

Za każdym wypadkiem śmiertelnym kryje się ludzka tragedia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: D. Bela

Za każdym wypadkiem śmiertelnym kryje się ludzka tragedia - Zdjęcie główne

Tragiczny wypadek pod Bojanowem (18 listopada 2022r.) | foto D. Bela

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jutro w szczególny sposób będą wspominani ci, którzy stracili życie na drodze. 20 listopada przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych.

26 października 2005 roku Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych ogłosiło rezolucję ustanawiającą trzecią niedzielę listopada, jako Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych (World Day of Remembrance for Road Traffic Victims). Rezolucja była zaproszeniem skierowanym do państw członkowskich i organizacji międzynarodowych do obchodów tego dnia. Jest wyrazem pamięci o wszystkich poszkodowanych oraz ich najbliższych.

Każdego roku w zdarzeniach drogowych na całym świecie ginie ponad milion osób - zauważają policjanci. - Statystyki są tylko liczbami, jednak za każdym wypadkiem drogowym kryje się ludzki dramat. W tym dniu wspominamy tych, którzy stracili życie na drodze, ale również w sposób szczególny łączymy się z osobami, które na skutek wypadków zmagają się z długim procesem powrotu do zdrowia i sprawności. To również czas, kiedy należy podkreślić ogromną rolę rodziny, która wspiera poszkodowanych - dodają.

Niestety, wypadków śmiertelnych nie brakuje także na terenie powiatu rawickiego. Od 2015 do 2021 roku zginęło aż 28 osób. W tym roku doszło do dwóch tragicznych wypadków. Życie straciło dwóch mężczyzn - 81-letni kierowca forda focusa, który ucierpiał w wypadku na krajowej "36-tce" oraz kierowca volkswagena passata, który zginął wczoraj (18 listopada) w nocy na drodze wojewódzkiej nr 309.

- W roku 2022 do piątku (18 listopada) na drogach powiatu rawickiego odnotowaliśmy 257 kolizji drogowych i 55 wypadków drogowych, w których łącznie 71 osób zostało rannych - informuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy KPP Rawicz.

Statystyki z dróg powiatu rawickiego


Źródło: KPP Rawicz

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE