Reklama

Za kilka dni podwyżka opłat za śmieci

Opublikowano: pt, 29 maj 2020 13:04
Autor:

Za kilka dni podwyżka opłat za śmieci - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Z początkiem czerwca wejdą w życie dwie zmiany dotyczące płatności za odbiór śmieci i ich zagospodarowywanie. Jedną z nich jest podwyżka, a drugą ulga za posiadanie kompostownika.

Od 1 czerwca obowiązywać będzie nowa stawka opłaty za śmieci. Jest to 27 zł, a nie jak dotychczas 24 zł od osoby. Podwyżka wynosi więc 3 zł. Jednocześnie właściciele domów jednorodzinnych, którzy wszystkie odpady biodegradowalne będą zagospodarowywać w kompostowniku na terenie swojej nieruchomości i nie będą wystawiać kubła brązowego, mogą skorzystać z ulgi w wysokości 3 zł od mieszkańca danej nieruchomości. Dotyczy to jednak jedynie budynków jednorodzinnych.

Warunkiem skorzystania z tej ulgi jest jednak złożenie nowej deklaracji o wysokości opłaty na nowym druku, obowiązującym od 1 czerwca tego roku.

Jak zastrzega Eugeniusz Karpiński, szef Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego, wszystkie inne formy informowania (telefoniczne, maile, pisma, itp.) o kompostowaniu, zmianie liczby mieszkańców, sprzedaży nieruchomości nie stanowią podstawy do zmiany wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami.

Za budynek mieszkalny jednorodzinny uważa budynek wolno stojący albo budynek w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, stanowiący konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym dopuszcza się wydzielenie nie więcej niż dwóch lokali mieszkalnych albo jednego lokalu mieszkalnego i lokalu użytkowego o powierzchni całkowitej nieprzekraczającej 30% powierzchni całkowitej budynku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE