Reklama

Zachęcali do wybrania swojej szkoły. Drzwi otwarte w Zespole Szkół Zawodowych i Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwie placówki: Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu i I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu zaprosiły ósmoklasistów do obejrzenia szkół oraz zapoznania się z proponowanymi kierunkami kształcenia. Zainteresowanie było ogromne.

W środę (13.04.2022) odbyły się drzwi otwarte w dwóch szkołach średnich, należących do powiatu rawickiego - Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu oraz I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu. Uczniowie i nauczyciele tych placówek oprowadzali ósmoklasistów po potencjalnym miejscu ich przyszłej nauki. 

„Zawodówkę” można było zwiedzać w godzinach 9:00 do 16:00. Przyszłym absolwentom klas ósmych uczniowie zespołu szkół zaprezentowali, jak wygląda nauka w poszczególnych zawodach, zapoznali ósmoklasistów z terenem szkoły, przygotowali prezentacje przedmiotów ogólnokształcących czy kół zainteresowań. Zwiedzający mogli osobiście sprawdzić się w niektórych zadaniach, dotyczących kierunków, m.in. projekty 3D czy wypisywanie faktury, a także spróbować potraw przygotowanych przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych.

W Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu od przyszłego roku szkolnego będzie można uczyć się w następujących kierunkach: technik ekonomista, technik logistyk, technik mechanik, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik elektryk, technik handlowiec, branżowa szkoła I i II stopnia. 

I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu drzwi otwarte organizowało w godzinach 10:00 do 14:00. Wśród atrakcji znalazły się, m.in. prezentacje kierunków nauczania oraz przedmiotów w poszczególnych klasach, różne quizy, eksperymenty chemiczne czy krótkie zajęcia sportowe. Zwiedzający mieli okazję zapoznać się także z wyposażeniem wojskowym, spróbować swoich sił w łamigłówkach matematycznych, podjąć próbę pisania piórem czy nauczenia się prostych słówek w językach obcych. 

Rawicki „ogólniak” proponuje od przyszłego roku naukę na profilach: matematyczno-fizyczny, matematyczny, biologiczno-chemiczny, humanistyczny, dziennikarsko-prawny, językowy, dwujęzyczny i w klasie mundurowej.

Zainteresowanie drzwiami otwartymi było ogromne. Do rawickich placówek przyszli uczniowie ósmych klas ze szkół podstawowych powiatu rawickiego, ale także z ościennych gmin czy powiatów, między innymi Wąsosza, Ponieca, Góry czy Żmigrodu. Rekrutacja do szkół średnich zaczyna się już 16 maja, natomiast egzamin kompetencyjny ósmoklasiści napiszą w dniach 24-26 maja.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE