Reklama

Zadymienie w domu parafialnym w Słupi Kapitulnej [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 40 minut trwała interwencja strażaków w Słupi Kapitulnej. W sobotnie popołudnie do stanowiska kierowania straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie, iż w domu parafialnym doszło do pożaru. Na szczęście, informacja nie potwierdziła się.

Zgłoszenie do służb wpłynęło tuż po godz. 18.00. Z przekazanych informacji wynikało, że pali się dom parafialny przy kościele w Słupi Kapitulnej. Natychmiast zadysponowani zostali strażacy zawodowi z rawickiej komendy PSP, a także ochotnicy ze Słupi Kapitulnej, Zielonej Wsi i Chojna, a także patrol policji. 

Po chwili na miejscu stawili się miejscowi strażacy. Na szczęście, sytuacja nie była aż tak poważna, jak wskazywałoby na to zgłoszenie. W domu parafialnym panowało silne zadymienie. Po chwili druhów ze Słupi Kapitulnej wsparli strażacy zawodowi z Rawicza. Siły i środki okazały się wystarczające. Ochotnicy z Zielonej Wsi i Chojna mogli wracać do swoich remiz.

Strażacy, m.in. zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oddymili i przewietrzyli pomieszczenia domu parafialnego oraz sprawdzili, czy nie ma zarzewi ognia. Prawdopodobnie doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. Na szczęście, nie było osób poszkodowanych. 

Nie była to jedyna interwencja w sobotę. Strażacy działali też w Osieku. Więcej na ten temat TUTAJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE