Reklama

Dla dwóch wiosek w gminie Bojanowo zakupią urządzenia na place zabaw

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Bojanowo

Dla dwóch wiosek w gminie Bojanowo zakupią urządzenia na place zabaw - Zdjęcie główne

foto Gmina Bojanowo

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Bojanowo kolejny raz otrzymała dofinansowanie z programu "Pięknie wielkopolska wieś". Pieniądze pozwolą na doposażenie dwóch placów zabaw.

Gminie Bojanowo udało się pozyskać pieniądze na doposażenie miejsc rekreacji w Tarchalinie i Trzeboszu. 

Za kwotę łączną ponad 86,5 tys. zł zakupione i zamontowane zostaną urządzenia dla najmłodszych mieszkańców. Dotacja na te przedsięwzięcia wyniesie około 60,5 tys. zł. Resztę stanowić będą środki z Funduszu Sołeckiego.

W poprzednich dwóch latach Tarchalin także otrzymał środki finansowe z programu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”, dzięki którym place zabaw w miejscowości zostały doposażone.

Dwa lata temu w Tarchalinie zakupiono huśtawkę i linarium

Z tego samego programu i dzięki dofinansowaniu projektu pod nazwą „Atrakcyjny i aktywny Tarchalin”, w 2020 roku doposażono plac zabaw w Tarchalinie o huśtawkę równoważną i linarium. Ostateczny koszt zadania wyniósł niespełna 28 tys. 600 zł, z czego prawie 20 tys. zł stanowiły środki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Urządzenia dostarczyła firma Magic Nets z Żórawiny. Dużą część prac ziemnych i porządkowych wykonała sołtys Urszula Czerwińska oraz mieszkańcy wsi.

Nowe elementy do zabawy na świeżym powietrzu

Natomiast, w ramach zeszłorocznej edycji programu „Pięknieje wielkopolska wieś” samorząd zdobył dofinansowanie na projekt pod nazwą „Wyposażenie miejsca rekreacji w miejscowości Tarchalin”. W jego ramach doposażono plac zabaw o zestaw wspinaczkowy. Wydano na to 19 tys. zł, z czego ponad 13 tys. zł stanowiło dofinansowanie. Zadanie zrealizowała firma Müller z Jelcza-Laskowic, a podobnie jak wcześniej - prace ziemne i porządkowe wykonali sołtys i mieszkańcy. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy