Reklama

Zamiast wyrzucić, oddali buty bezdomnym

Opublikowano:
Autor:

Zamiast wyrzucić, oddali buty bezdomnym - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

441 par butów zebrał rawicki sklep CCC. Wszystkie po renowacji zostaną przekazane osobom bezdomnym.

- Cieszymy się, że nasi mieszkańcy tak chętnie odpowiedzieli na nasz apel. Punkty zbiórki mieliśmy również w Jutrosinie i Szkaradowie. Po sygnałach odbierałyśmy też torby z butami bezpośrednio od naszych darczyńców - relacjonują ekspedientki.

Była to już trzecia edycja akcji zbiórki obuwia dla bezdomnych, którą organizuje WoshWosh - firma łącząca usługi renowacji, czyszczenia i naprawy obuwia.

W zeszłym roku zebrano aż 5,5 tysiąca par butów, które po odnowieniu przekazano bezdomnym. Danych z tego roku jeszcze nie ma.

Wiadomo, że mieszkańcy naszego powiatu oddali ich 441 par obuwia jesienno-zimowego: kozaków, półbutów i obuwia sportowego, zarówno damskiego, jak i męskiego. Zdarzało się też obuwie dziecięce.

Akcja „Przynieś buty dla bezdomnego” ma też na celu zwrócenie uwagi na problem konsumpcji i zakupoholizmu oraz edukacji w zakresie idei zero waste. Dzięki akcji znoszone przez lata buty, które często lądują w śmietniku, a mogą dostać drugie życie i realnie przydać się komuś, kto ich w tym czasie bardzo potrzebuje.

- Zdecydowaliśmy się na udział w tej szczytnej akcji, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że często w naszych szafach zalegają nienoszone buty, które mogłyby służyć komuś innemu, kto po prostu ich potrzebuje. Sami w tym roku rozpoczęliśmy pilotażową zbiórkę obuwia w naszych sklepach i widzimy duży entuzjazm klientów związany z tym projektem - mówi Daria Sulgostowska, rzeczniczka CCC, które jest partnerem akcji.

Jak podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia, zima to trudny czas dla bezdomnych - każdego roku na ulicach umiera kilkadziesiąt osób z powodu odmrożenia i wyziębienia. Porządne i ciepłe buty chroniące stopy mogą zwiększyć szansę na przetrwanie w tym trudnym sezonie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE