reklama

W powiecie rawickim zasiedlono 2444 kuropatw. Samorząd powiatu przekazał je kołom łowieckim [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościW ramach realizacji zadania „Odbudowa populacji kuropatwy na terenie powiatu rawickiego” samorząd powiatu rawickiego kupił 2444 sztuki kuropatw celem zasiedlenia ich w obwodach łowieckich.
reklama

Przekazanie kuropatw kołom łowieckim odbyło się na stacji benzynowej w Golinie Wielkiej. 2444 kuropatwy podzielono pomiędzy sześć kół łowieckich funkcjonujących w powiecie rawickim.

Kuropatwy otrzymały:

  • koło łowieckie nr 12 "Lis" w Bojanowie,
  • koło łowieckie nr 13 "Drop" w Rawiczu,
  • koło łowieckie nr 14 "Wielki Bór" w Rawiczu,
  • koło łowieckie nr 16 "Żuraw" w Jutrosinie,
  • koło łowieckie nr 23 "Rogacz" Sułów Mały,
  • koło łowieckie nr 31 "Safari" w Chojnie.

Atrakcja dla najmłodszych

Chwilę po przekazaniu ptaków, przedstawiciele kół łowieckich udali się na swoje tereny łowieckie w celu zasiedlenia kuropatw. W niektórych przypadkach towarzyszyły im dzieci z lokalnych szkół. Tak było między innymi w przypadku koła z Bojanowa, które w wigwamie niedalko Annopola zorganizowało dla dzieci z z podstawówki z Goliny Wielkiej pogadankę z członkami koła, ognisko oraz wspólne wypuszczanie kuropatw.

reklama

Skąd pieniądze?

Zanim kuropatwy trafiły do kół łowieckich, zostały odebrane od wykonawcy wybranego w postępowaniu prowadzonym w trybie zaproszenia do złożenia oferty.

Kupno ptaków było możliwe dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu do kwoty 77 tyś. zł. Powiat rawicki zabezpieczył na ten cel także pieniądze z własnego budżetu. Udział finansowy w przedsięzwięciu miały także koła łowieckie. Całość zadania wyniosła 109 980,00 zł.

Dlaczego akurat kuropatwy?

Ze względu na to iż starostwo podjęło inicjatywę reintrodukcji kuropatwy, która jest gatunkiem rodzimym, a nie obcym i inwazyjnym jak np. bażant (IGO, czyli inwazyjny gatunek obcy wymaga zgody Ministerstwa Środowiska na wypuszczenie na dany obwód łowiecki). Dlatego koła łowieckie zgodziły się z tym stwierdzeniem i zadeklarowały pełną współpracę - mówił Mariusz Maćkowiak, łowczy koła łowieckiego nr 13 "Drop" w Rawiczu.

reklama

 

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama