Reklama

Chcą dobrowolnego ZUS-u dla przedsiębiorców. Zbierają podpisy pod obywatelską inicjatywą

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Chcą dobrowolnego ZUS-u dla przedsiębiorców. Zbierają podpisy pod obywatelską inicjatywą - Zdjęcie główne

O działaniach stowarzyszenia mówił Marcin Trawka, lider koła stw. KoLiber w Rawiczu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na konferencji, która odbyła się na rawickim rynku, stowarzyszenie KoLiber zainaugurowało zbiórkę podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą "Dobrowolny ZUS dla Przedsiębiorców".

Jak przekazał na spotkaniu zorganizowanym w czwartek, 2 lutego, Marcin Trawka - przewodniczący rawickiego koła stowarzyszenia KoLiber, w styczniu rozpoczęła się zbiórka podpisów pod projektem ustawy "Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców" - także w Rawiczu oraz w Gostyniu, Krotoszynie i Lesznie. 

- Wszyscy wiemy, że polski system ubezpieczeń społecznych ma wiele wad i nie działa efektycznie, a ubezpieczeni nie są zadowoleni z wysokości swoich rent i emerytur. Przedsiębiorcy powinni mieć prawo wyboru. Przeprowadzone w 2019 roku badania pokazały, że ponad połowa osób wskazywała na to, aby składki były dobrowolone - mówił Marcin Trawka.

Przekonywał, że zmiana przepisów - jeśli zacznie obowiązywać - ułatwi życie osobom prowadzącym działalność gospodarczą - szczególnie w obecnej sytuacji, gdy składki są wysokie, a renty i emerytury małe. Doborowolność opłat ma wpłynąć także na to, że Polacy chętniej będą prowadzić działalność i zakładać firmy.

Inicjatorzy muszą zebrać minimum 100 tys. podpisów, by projekt trafił pod obrady sejmu. Przedstawiciele stowarzyszenia poinformowali, że w Rawiczu akcja zbierania podpisów rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Jej szczegóły będzie można znaleźć na profilu ugrupowania na Facebooku.

Stowarzyszenie KoLiber to organizacja łącząca młodych ludzi, którym bliskie są poglądy konserwatywno-liberalne. Jego przedstawiciele dążą do urzeczywistniania idei społeczeństwa obywatelskiego, odbudowy takich wartości, jak: wolność jednostki, własność prywatna, sprawiedliwość, silne i bezpieczne państwo, poszanowanie tradycji i historii oraz troska o rodzinę. Kołu stowarzyszenia w Rawiczu szefuje Marcin Trawka.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE