Reklama

Gmina potrzebuje nowego przedszkola, naprawy dróg i kanalizacji

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Gmina potrzebuje nowego przedszkola, naprawy dróg i kanalizacji - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina kolejny raz stara się o środki z rządowych funduszy. Stawia na budowę przedszkola, sieci kanalizacyjnej i wodociągowej oraz dróg.

Jak przekazuje Piotr Poprawa - naczelnik wydziału inwestycyjnego w Urzędzie Miejskim w Miejskiej Górce - do kolejnej edycji „Polskiego Ładu” złożono 3 wnioski. Ten na największą kwotę, opiewającą na 9 mln zł, dotyczy budowy przedszkola w Miejskiej Górce. Samorząd ma już w budżecie 4 mln zł na ten cel, ale to za mało, bo wartość inwestycji oszacowano na 13 mln zł.

- Kolejny składamy na budowę sieci kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w miejscowości Dłoń. Zadanie to może kosztować 5 mln zł, a wnioskujemy o 4 mln 750 tys. zł - wylicza Piotr Poprawa.

Jakie drogi gmina Miejska Górka zamierza wyremontować?

O wsparcie w wysokości ponad 8 mln zł gmina sięga w dokumencie obejmującym budowę i modernizacje kilku dróg na terenie gminy Miejska Górka - łącznie około 3 kilometrów. Zobacz, które drogi mają zostać wyremontowane:

  • Sobiałkowo Zapłocie (część)   331m
  • Sobiałkowo Odnoga Zapłocie  140 m
  • Melanowo                                 525 m
  • Przedłużenie ulicy Polnej w mieście 110 m
  • Gostkowo (do Ratajczaka)       225 m
  • Karolinki (do Nagłego)            120 m
  • Górków w mieście                       53 m
  • Sobiałkowo koło Szkoły           90 m
  • Dłoń (do byłego POM)            760 m
  • Dłoń, przy blokach                    340 m

Chcą wybudować wodociąg i kanalizację na terenie popegeerowskich wiosek

Tym razem, w ramach tzw. III edycji Polskiego Ładu można też zdobyć fundusze na inwestycje realizowane na terenach, gdzie dawniej funkcjonowały państwowe gospodarstwa rolne.

- W ramach tego rozdania stawiamy na budowę sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w miejscowości Zakrzewo oraz w części miejscowości Roszkowo. Wartość inwestycji wyliczyliśmy na 5 mln zł, a wniosek napisaliśmy na 4 mln 900 tys. zł - zaznacza naczelnik wydziału inwestycji.

Ponadto, wniosek tzw. PGR-owski także złożył Edukacyjny Związek Międzygminny Goskowo-Niepart prowadzący szkołę w Gostkowie. Tu chodzi o budowę hali sportowej wraz z zapleczem w Gostkowie. Wartość inwestycji to 3,5 mln zł, a wnioskowana suma - 3 mln 430 zł.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy