Reklama

Zmarł Mieczysław Żebroń - były trener Rawii Rawicz i Piasta Żmigród

Opublikowano: pt, 15 maj 2020 19:48
Autor:

Zmarł Mieczysław Żebroń - były trener Rawii Rawicz i Piasta Żmigród - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Smutna wiadomość dla środowiska piłkarskiego. 12 maja, w wieku 88 lat, zmarł Mieczysław Żebroń. W przeszłości był trenerem Rawii Rawicz i Piasta Żmigród.

Mieczysław Żebroń urodził się w 1932 roku. W drugiej połowie lat 40-tych trafił do żmigrodzkiego klubu. Grał zarówno w piłkę nożną, jak i siatkówkę. Szybko odnalazł jednak nową pasję. Został trenerem piłkarskim. 

Jak przypominają działacze Rawii, Mieczysław Żebroń był szkoleniowcem rawickiego klubu w latach 60-tych. - Jako trener słynął z niekonwencjonalnych metod treningowych. Cieszył się dużym uznaniem wśród zawodników, działaczy oraz kibiców. Będąc szkoleniowcem rawickiego klubu wychował wielu wspaniałych piłkarzy, m.in. M. Kempę, St. Wenderskiego, K. Jankowiaka, T. Walenczaka czy J. Józkę - podkreślają działacze wielkopolskiego klubu.

Kończąc przygodę z rawicką drużyną, wrócił do Żmigrodu, gdzie prowadził tamtejszego Piasta. - Po zakończeniu pracy trenerskiej odwiedzał żmigrodzki stadion, będąc surowym, ale sprawiedliwym recenzentem gry zawodników i pracy trenerów - czytamy na stronie internetowej Piasta Żmigród


Fot. Rawia.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE