Reklama

Zmarł wieloletni prezes Sparty Miejska Górka

Opublikowano:
Autor:

Zmarł wieloletni prezes Sparty Miejska Górka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Zmarł Tadeusz Błochowiak - wieloletni prezes klubu sportowego Sparta Miejska Górka, działacz sportowy, człowiek zaangażowany w życie swojego miasta i gminy.

Urodził się w Miejskiej Górce i tu spędził niemal całe swoje życie, z wyjątkiem nauki w szkole średniej i krótkiego czasu, gdy pracował w Janiszewie. Z wykształcenia był rolnikiem i, m.in. tymi sprawami zajmował się w lokalnym urzędzie miejskim, gdzie przepracował 38 lat. W magistracie zatrudniono go w 1973 roku po reformie administracyjnej, gdy powstały samorządy lokalne. W urzędzie był, m.in. inspektorem ds. rolnictwa, kierownikiem służby rolnej, zajmował się realizacją inwestycji, takich jak budowa szkół, gazociągu sieci telefonicznej czy wodociągowej.

Od 2011 roku był pracownikiem Ośrodka Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej, gdzie zajmował się organizacją imprez sportowych i opiekował boiskiem Orlik. Dużo więcej czasu spędzał jednak na miejscowym stadionie, którym zainteresował się w 1982 roku. Postanowił wówczas, że rozpropaguje sport w całej gminie. Organizował różne rozgrywki zakładowe i starał się, by poprawiono stan niszczejącego obiektu. Cały czas robił to jako wolontariusz.

Od 1985 roku był prezesem Klubu Sportowego Sparta Miejska Górka. - Wychodzę z założenia, że w życiu nie należy się skupić tylko i wyłącznie na pracy zawodowej i rodzinie, ale także zrobić coś dla swojego środowiska – zaznaczał kilka lat temu w rozmowie z "Życiem".

Zmarł po ciężkiej chorobie, w niedzielę 16 sierpnia. Niedzielne spotkania drużyn z powiatu rawickiego: GTC Phytopharm Klęka - Sparta Miejska Górka, Ruch Bojanowo - Dąbroczanka Pępowo oraz Rawia Walbet Rawicz - Akademia Piłkarska Reissa poprzedziła minuta ciszy. 

Pogrzeb Tadeusza Błochowiaka odbędzie się w środę o godzinie 12.00 na miejskogóreckim cmentarzu. Najpierw, odprawiona zostanie msza w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja.

Ruch Bojanowo


Dąbroczanka Pępowo


Rawia Walbet Rawicz

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE