Reklama

Zmiana organizacyjna w rawickim szpitalu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zmiana organizacyjna w rawickim szpitalu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z trwającym w szpitalu remontem wprowadzono zmiany organizacyjne w funkcjonowaniu placówki. Zmienia się wejście główne do lecznicy.

O lipca 2022 roku trwa modernizacja głównego budynku Szpitala Powiatowego w Rawiczu. Łącznie wartość inwestycji oszacowano na ponad 26 mln zł. Już na samym początku wprowadzono zmiany w jego działalności. Oddział pediatryczny - znajdujący się do tej pory na parterze po lewej stronie budynku głównego szpitala - został przeniesiony. Obecnie zlokalizowany jest na pierwszym piętrze.

Docelowo na parterze powstanie, m.in. izba przyjęć oraz wieczorynka. Na pierwszym piętrze mają być zlokalizowane dwa oddziały - pediatria i chirurgia.

Pieniądze na realizację tego etapu modernizacji szpitala - co ma dostosować go do wymogów ministerialnych - udało się uzyskać dzięki temu, że Powiat Rawicki złożył dwa wnioski o dofinansowanie zewnętrzne.

  • Pierwszym był projekt "Modernizacja Szpitala Powiatowego w Rawiczu Sp. z o.o."do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Udało się uzyskać 5 mln 400 tys. zł.
  • Kolejne pieniądze zdobyto na projekt „Modernizacja budynku głównego Szpitala Powiatowego w Rawiczu Sp. z o.o. krokiem do poprawy jakości udzielanych świadczeń medycznych” - tym razem z Rządowego Funduszu Polski Ład. Jest to kwota 9 mln 779 tys. zł.

Reszta funduszy pochodzić będzie z budżetu powiatu i szpitala. Modernizacją parteru i pierwszego piętra budynku głównego szpitala w Rawiczu zajmuje się przedsiębiorstwo „BUDOPOL-POZNAŃ”, a nowe pokrycie dachu oraz montaż instalacji fotowoltaicznej wykona Konsorcjum Nortman-Gorczyca z Lipna.

Zakończenie prac jest planowane na 20 grudnia 2023 roku.

Teraz zmianie ulega wejście główne do budynku szpitala. Obecnie zlokalizowane jest ono z tyłu budynku głównego, przy łączniku z budynkiem nr 1A (szklane drzwi).
 
Główna Izba Przyjęć została przeniesiona do łącznika, między budynkiem 1, a budynkiem 1A.
 
- W przyszłym tygodniu prawdopodobnie będą kolejne zmiany. Zalecamy mieszkańcom śledzić nasze komunikaty. Remont odbywa się zgodnie z ustalonym harmonogramem - zaznacza Zuzanna Sokołowska, rzecznik Szpitala Powiatowego w Rawiczu.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE