Reklama

Zmiany w rawickim "medyku"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Zmiany w rawickim "medyku" - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak się dowiedzieliśmy, od 7 kwietnia Beata Wojciechowska, dotychczasowa dyrektor Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu, przestała piastować to stanowisko. Jej obowiązki przekazano innemu pracownikowi szkoły.

Reklama

Jak wyjaśnia Paulina Stochniałek, członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Beata Wojciechowska została odwołana ze stanowiska dyrektora 7 kwietnia 2023 r., w związku z łączeniem funkcji kierownika wojewódzkiej samorządowej placówki oświatowej z prowadzeniem działalności gospodarczej.

- Stanowi to podstawę dla natychmiastowego, bez wypowiedzenia, odwołania z zajmowanego stanowiska - tłumaczy.

Przypomnijmy, Beata Wojciechowska pełniła funkcję dyrektora WSCKZiU w Rawiczu od września ubiegłego (2022) roku. 

Przekazali obowiązki

W tym samym dniu, jak informuje Paulina Stochniałek, Zarząd Województwa powierzył pełnienie obowiązków dyrektora Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu Żanecie Malinowskiej, która do tej pory pełniła funkcję wicedyrektor szkoły. Funkcję tę powierzono jej na okres od 8 kwietnia do 31 sierpnia 2023 r. W tym czasie zostanie ogłoszony konkurs na nowego dyrektora placówki.

- Zgodnie z art. 63 ust. 10 i 12 ustawy Prawo oświatowe, stanowisko dyrektora jednostki zostanie powierzone osobie wyłonionej w drodze konkursu lub - jeżeli do konkursu nie zgłosi się żaden kandydat, albo w wyniku konkursu nie wyłoni się kandydata - organ prowadzący powierzy to stanowisko ustalonemu, w porozumieniu z organem sprawującym nadzór pedagogiczny, kandydatowi po zasięgnięciu opinii rady szkoły lub placówki i rady pedagogicznej - tłumaczy Paulina Stochniałek. 

Pozostaje nauczycielem

Jak tłumaczy członkini zarządu, Beata Wojciechowska pełniła funkcję dyrektora i jednocześnie była zatrudniona na stanowisku nauczyciela w WSCKZiU w Rawiczu. Wyjaśnia, że odwołanie jej ze stanowiska dyrektora nie jest równoznaczne z rozwiązaniem stosunku pracy jako nauczyciel.

- Wobec powyższego Beata Wojciechowska nadal pozostaje pracownikiem placówki. W przypadku konieczności rozwiązania umowy z nauczycielem zastosowanie będą miały przepisy Karty Nauczyciela - przekazała.

Nauczyciel od 23 lat

Beata Wojciechowska przyznaje, że nie pełni już funkcji dyrektora szkoły i chce pozostawić ten fakt bez komentarza. Jak zauważa, nauczycielem zawodowcem WSCKZiU jest 23 lata i pomimo pełnienia funkcji dyrektora tej szkoły, nadal uczyła.

- Dokończę wraz z pozostałymi nauczycielami przygotowanie moich uczniów do egzaminów zawodowych i pracy zawodowej najlepiej jak potrafię, jak zawsze - przekazała była już dyrektor.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE